Artysta.pl na Facebooku

2 festiwale muzyki alternatywnej rozdzielone

Organizatorzy dwóch polskich festiwali z muzyką alternatywną wysłuchali setek próśb płynących od fanów. Off Festiwal i Audioriver nie będą się już odbywać w ten sam weekend. W wyniku rozmów Piotra Orlicza-Rabiegi i Artura Rojka, Off Festival odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a Audioriver przeniesie się na ostatni weekend lipca 2011.


Rozdzielenie dat to nie tylko ukłon w stronę fanów dobrej muzyki, zmuszonych od kilku lat do wyboru między dwoma bardzo wartościowymi wydarzeniami. Także sami organizatorzy ubolewali, że dwa renomowane eventy odbywają się w tym samym czasie. „My sami chcieliśmy jeździć na Off Festival i wiemy, że z drugiej strony było dokładnie tak samo. W końcu udało się coś z tym zrobić. Fakt, że to my – a nie Off – zmieniamy datę, jest bardzo prosty: Artur Rojek z różnych względów nie mógł przenieść swojego eventu, a my nie mieliśmy z tym większych problemów. Nie bez znaczenia była też pomoc i przychylność Urzędu Miasta Płocka, który ze zrozumieniem przyjął chęć przeniesienia festiwalu o tydzień wcześniej“ – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

Artur Rojek dodaje: „zdawałem sobie sprawę, że nasza publiczność częściowo się pokrywa. Audioriver i OFF – pomimo różnic repertuarowych – skierowane są do podobnego rodzaju ludzi: poszukujących i oddanych muzyce. Bardzo się cieszę, że teraz nasi fani, jeżeli będą chcieli, będą mogli być na obu imprezach.“

Rozdzielenie obu festiwali pokazuje, że Audioriver i Off to nietypowe organizacje na polskim rynku muzycznym, na którym rozmowa i zrozumienie są wypierane przez rywalizację. „Zawsze mówiliśmy, że nasza rodzima scena alternatywna jest w tak początkowym stadium rozwoju, że nie ma tu miejsca na konkurencję. Trzeba sobie pomagać. Stąd choćby projekt Rynek Niezależny Audioriver, który wspierać ma właśnie firmy i organizacje zajmujące się muzyką alternatywną.“ – kończy Napora.

***
Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 5 lat na malowniczej plaży nad Wisłą wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 100 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok 15 tys. osób każdego dnia.

OFF Festival to największy w Europie Środkowej i Wschodniej festiwal, na którym spotykają się wszystkie ważne nurty muzyki alternatywnej. Od indie rocka po hip-hop, od nowego folku po taneczną elektronikę, od jazzu po ekstremalny metal. Piąta edycja imprezy, po raz pierwszy w Katowicach, przyciągnęła ponad 15 tysięcy fanów z Polski i zagranicy.Dodał: topolanka

Poniedziałek 16 maja 2011 10:58

Ilość odsłon: 1349

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

chwast - Poniedziałek 16 maja 2011 12:40
Bardzo dobrze, że rozdzielili te festiwale. Nie prezentują one tej samej muzyki, ale jednak nurt jest zbliżony. Coraz więcej mamy ciekawych letnich festiwali. Niedługo ciężko będzie się zdecydować na co się wybrać.
Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków