Artysta.pl na Facebooku

Aazaan w Krakowie - 16 kwietnia pokaz specjalny bollywoodzkiej superprodukcji

mat/kbf
Jak wygląda Kraków w bollywoodzkiej produkcji? Jak na ekranie wypadła efektowna scena wybuchu nakręcona na krakowskim Rynku Głównym?

Przekonamy się już w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia). O godz. 19.15 w krakowskim kinie Sztuka rozpocznie się pokaz specjalny superprodukcji Aazaan (znanej wcześniej pod roboczym tytułem Mujjahir), do którego znaczną część zdjęć realizowano niespełna dwa lata temu w Krakowie. A wcześniej, o godz. 10.00, w Hotelu Radisson Blu, w ramach Akademii Off Plus Camery, zapraszamy na debatę Czym Kraków przyciągnął Bollywood...- Aazaan - Case Study, czyli Banita w Krakowie.

Kręcony z wielkim rozmachem thriller Aazaan opowiada o próbie dokonania terrorystycznego zamachu przy użyciu skradzionej broni biologicznej. Bohater, próbując uratować świat przed zagładą, przemierza Europę (Niemcy, Czechy i Polska), Maroko oraz Chiny. Obraz Prashanta Chadha stylistyką nawiązuje do hollywoodzkiego kina akcji, pełnego efektów specjalnych i widowiskowych scen walki. W głównej roli wystąpił Sachin Joshi, partneruje mu Arya Babbar. Przypominamy, że licząca blisko sto osób (z czego ponad 50 filmowców z Bollywood) ekipa filmowa pracowała w Krakowie w październiku 2010 roku. Część zdjęć kręcono we wnętrzach, ale większość – w tym efektowne sceny typowe dla kina akcji – w krakowskich plenerach. W bollywoodzkiej produkcji zagrały m.in.: Plac Szczepański, Kopiec Kraka, ulice: Pijarska i Floriańska, Rynek Główny i Mały Rynek, a także Kazimierz (Plac Nowy), Ludwinów i Balice. Wspólną ofertę, która przyciągnęła filmowców z Indii, przygotowały Film Polska Sp. z o.o., Alvernia Studios i Krakow Film Commission, działająca w strukturze Krakowskiego Biura Festiwalowego. Co szczególnie ważne, Kraków wygrał rywalizację o ten film z czeską Pragą. W czerwcu zeszłego roku film trafił do kin w Indiach.Krakowska Komisja Filmowa działa w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wspiera realizacje produkcji filmowych: pomaga przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, a także dostępie do lokacji publicznych na terenie całego regionu. Koordynuje kontakty producentów z urzędami, policją, strażą miejską, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym. Dzięki wypracowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe procedurom wszystko dzieje się w najszybszym możliwym terminie. KKF pomaga partnerom również na wcześniejszych etapach produkcji m.in. w znalezieniu odpowiednich lokacji filmowych, co ułatwia baza danych prezentująca kilkaset atrakcyjnych lokacji zdjęciowych na terenie całego województwa. Pomaga także w udostępnianiu dla potrzeb ekip filmowych obiektów znajdujących się na terenie miasta. Partnerzy KKF mogą ponadto korzystać ze stale aktualizowanej bazy specjalistów zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną oraz doświadczonych firm działających w tej branży. Dodatkowym atutem KKF jest możliwość dofinansowania produkcji filmowej zlokalizowanej w Małopolsce za pośrednictwem Regionalnego Funduszu Filmowego, którego operatorem jest również Krakowskie Biuro Festiwalowe. Więcej: www.film-commission.pl.Dodał: Artysta.pl

Piątek 13 kwietnia 2012 11:57

Ilość odsłon: 1109

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin