Artysta.pl na Facebooku

Aazaan w Krakowie - 16 kwietnia pokaz specjalny bollywoodzkiej superprodukcji

mat/kbf
Jak wygląda Kraków w bollywoodzkiej produkcji? Jak na ekranie wypadła efektowna scena wybuchu nakręcona na krakowskim Rynku Głównym?

Przekonamy się już w najbliższy poniedziałek (16 kwietnia). O godz. 19.15 w krakowskim kinie Sztuka rozpocznie się pokaz specjalny superprodukcji Aazaan (znanej wcześniej pod roboczym tytułem Mujjahir), do którego znaczną część zdjęć realizowano niespełna dwa lata temu w Krakowie. A wcześniej, o godz. 10.00, w Hotelu Radisson Blu, w ramach Akademii Off Plus Camery, zapraszamy na debatę Czym Kraków przyciągnął Bollywood...- Aazaan - Case Study, czyli Banita w Krakowie.

Kręcony z wielkim rozmachem thriller Aazaan opowiada o próbie dokonania terrorystycznego zamachu przy użyciu skradzionej broni biologicznej. Bohater, próbując uratować świat przed zagładą, przemierza Europę (Niemcy, Czechy i Polska), Maroko oraz Chiny. Obraz Prashanta Chadha stylistyką nawiązuje do hollywoodzkiego kina akcji, pełnego efektów specjalnych i widowiskowych scen walki. W głównej roli wystąpił Sachin Joshi, partneruje mu Arya Babbar. Przypominamy, że licząca blisko sto osób (z czego ponad 50 filmowców z Bollywood) ekipa filmowa pracowała w Krakowie w październiku 2010 roku. Część zdjęć kręcono we wnętrzach, ale większość – w tym efektowne sceny typowe dla kina akcji – w krakowskich plenerach. W bollywoodzkiej produkcji zagrały m.in.: Plac Szczepański, Kopiec Kraka, ulice: Pijarska i Floriańska, Rynek Główny i Mały Rynek, a także Kazimierz (Plac Nowy), Ludwinów i Balice. Wspólną ofertę, która przyciągnęła filmowców z Indii, przygotowały Film Polska Sp. z o.o., Alvernia Studios i Krakow Film Commission, działająca w strukturze Krakowskiego Biura Festiwalowego. Co szczególnie ważne, Kraków wygrał rywalizację o ten film z czeską Pragą. W czerwcu zeszłego roku film trafił do kin w Indiach.Krakowska Komisja Filmowa działa w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wspiera realizacje produkcji filmowych: pomaga przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, a także dostępie do lokacji publicznych na terenie całego regionu. Koordynuje kontakty producentów z urzędami, policją, strażą miejską, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym. Dzięki wypracowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe procedurom wszystko dzieje się w najszybszym możliwym terminie. KKF pomaga partnerom również na wcześniejszych etapach produkcji m.in. w znalezieniu odpowiednich lokacji filmowych, co ułatwia baza danych prezentująca kilkaset atrakcyjnych lokacji zdjęciowych na terenie całego województwa. Pomaga także w udostępnianiu dla potrzeb ekip filmowych obiektów znajdujących się na terenie miasta. Partnerzy KKF mogą ponadto korzystać ze stale aktualizowanej bazy specjalistów zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną oraz doświadczonych firm działających w tej branży. Dodatkowym atutem KKF jest możliwość dofinansowania produkcji filmowej zlokalizowanej w Małopolsce za pośrednictwem Regionalnego Funduszu Filmowego, którego operatorem jest również Krakowskie Biuro Festiwalowe. Więcej: www.film-commission.pl.Dodał: Artysta.pl

Piątek 13 kwietnia 2012 11:57

Ilość odsłon: 1171

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław