Artysta.pl na Facebooku

Amy Winehouse nie zagra. Sade wystąpi w listopadzie.

Ubiegły tydzień nie był zbyt udany dla miłośników muzyki. Najpierw swój występ na Orange Warsaw Festival odwołał zespół The Streets, potem Carlos Santana. Do tego grona dołączyła Amy Winehouse, która miała zagrać w Bydgoszczy podczas Art Pop Festival. Artystka jednak zaliczyła wyjątkowo nieudany występ w Serbii podczas którego została wygwizdana. Po tym wydarzeniu jej menadżerowie zadecydowali o odwołaniu całej europejskiej trasy. W swoim oświadczeniu napisali, że będą wspierać artystkę, która leczy się z uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

Amy Winehouse w centrum zainteresowania znalazła się w roku 2007, po światowym sukcesie płyty „Back to black”. Świat obiegły zdjęcia pijanej i wychudzonej Winehouse i nie schodziły z czołówek przez wiele miesięcy. Po dwuletniej przerwie artystka wróciła do koncertowania – występowała w Ameryce Południowej, a trasa europejska miała pomóc w odbudowaniu wizerunku. Niestety, podczas koncertu w Belgradzie Winehouse zjawiła się na scenie pijana, co zdecydowanie nie spodobało się jej fanom.

Bydgoski Art Pop nie został jednak odwołany. Wśród gwiazd, które wystąpią można znaleźć m.in.: Hooverphonic, I Blame Boco czy Razorlight.

Mimo tej czarnej sesji ciągle można znaleźć ogromną liczbę interesujących koncertów. Do ich grona dołączył w zeszłym tygodniu koncert Sade, zaplanowany na 11 listopada w łódzkiej Atlas Arenie.

Sade zdecydowała się na powrót do Europy jeszcze tej jesieni ze względu na wspaniałe reakcje publiczności towarzyszące jej dotychczasowym koncertom. Planowane koncerty odbędą się w Niemczech, Szwajcarii i Danii oraz w miejscach, gdzie Sade zawita po raz pierwszy – w Finlandii, Rosji, Chorwacji, na Węgrzech i w Polsce, gdzie jej zeszłoroczna płyta „Soldier of love” była największym zagranicznym bestsellerem w roku 2010.Dodał: dudzik

Poniedziałek 27 czerwca 2011 09:06

Ilość odsłon: 1862

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

MarKo - Poniedziałek 27 czerwca 2011 09:33
widziałem nagrania Amy w Belgradzie, żenada, strasznie żal mi tej dziewczyny ale dobrze, że jej menadżerowie nie wypuszczają jej więcej na scenę bo to był po prostu skandal.
kamell - Poniedziałek 27 czerwca 2011 10:15
Dobrze, że pijana gwiazdeczka nie wystąpi. To jest przerażające momentami, co sława potrafi zrobić z ludźmi. Wydaje mi się, że Grace Jones z powodzeniem zastąpi Winehouse.
heluta - Poniedziałek 27 czerwca 2011 12:07
dziś podano, że Amy została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu... szkoda dziewczyny i talentu.
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice