Artysta.pl na Facebooku

Aperitif po francusku

Wszyscy miłośnicy francuskiej kultury powinni zarezerwować sobie najbliższy weekend na projekt pod tytułem „Aperitif po francusku”. Aperitif... to cykl dorocznych spotkań, odbywających się w pierwszy czwartek czerwca (lub w jego okolicach), mających na celu prezentację francuskich produktów rolno-spożywczych ze wszystkich sektorów.

Akcja odbywa się w wielu zakątkach świata, w naszym kraju potrwa do 5 czerwca, a główne wydarzenia odbędą się w Warszawie. Już 4 czerwca odbędzie się koncert francuskiej gwiazdy, zwyciężczyni „Star academy”(francuskiej wersji „Idola”) - Elodie Frégé.
Na wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki kuchni francuskiej będzie czekał Pascal Brodnicki – dla Polaków Francuz, a dla Francuzów Polak. Pracował w wielu prestiżowych restauracjach, w tym Les Pyrenees we Francji.
Dzień później na placu Zamkowym będziemy mieli okazję zobaczyć teatr Mimo, pokazy Karola Okrasy, a wieczór uświetni koncert Justyny Bacz, zdobywczyni wielu nagród, śpiewającej zarówno po polsku, jak i po francusku.
Dodatkowo, na terenie całego kraju, od 27 maja do 5 czerwca, w wybranych supermarketach i delikatesach można spotkać typowo francuskie produkty i stoiska związane z projektem.

Projekt jest wynikiem analizy prowadzonej przez Sopexę, badającej rolno-spożywczy wizerunek Francji. Okazało się, że Francja, przekonana o własnej wyższości, coraz bardziej odcinała się od najnowszych trendów, stwarzając miejsce na rynku dla konkurencji.
Program ma na celu udowodnienie, że francuska oferta nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Promuje przy tym różnorodność i jakość kuchni regionalnej, połączonej z typowo francuską radością życia. To już 8 edycja tego sympatycznego projektu w naszym kraju.Dodał: motylanoga

Środa 8 czerwca 2011 10:37

Ilość odsłon: 1422

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

piotrekk - Środa 8 czerwca 2011 11:14
pysznie! jeszcze jak na stoiskach będzie sprzedawany oryginalny cydr... rozmarzyłem się
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków