Artysta.pl na Facebooku

Arte dei Suonatori po raz kolejny na Zamku Kliczków

mat.org.
Już po raz drugi w tym roku w malowniczym Zamku Kliczków w Borach Dolnośląskich odbędzie się koncert jednej z najbardziej utytułowanych polskich orkiestr. 19 kwietnia Arte dei Suonatori przybliży nam kompozycje m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego i Tadeusza Bairda.

Orkiestra na światowym poziomie

Arte dei Suonatori to jedna z najpopularniejszych na scenie międzynarodowej, polskich orkiestr, których domeną jest muzyka dawna. Wśród kompozycji z ich repertuaru znaleźć można całe spektrum stylów i nazwisk, związanych głównie z muzyką barokową, ale nie tylko. Oryginalność zespołu tkwi w innowacyjnym łączeniu tradycji z nowoczesnością, umiejętności nawiązania kontaktu z publicznością oraz godzeniu wymogów muzyki klasycznej ze standardami, do których przyzwyczajony jest współczesny słuchacz. Śmiałe i twórcze interpretacje zbliżają Arte dei Suonatori do składów jazzowych, choć jest to przecież prawdziwa, poważna orkiestra symfoniczna. Doceniani zarówno przez fanów jak i międzynarodową krytykę, są laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W Polsce ich działalność uhonorowano nagrodą TVP Kultura, Medalem Młodej Sztuki, a także nominacjami do Paszportu Polityki czy nagrody kulturalnej Pegaz. Płyty wydane przez Arte dei Suonatori święciły też triumfy za granicą. Diapason d'Or, Gramophone Editor's Choice, Choc du Monde de la Musique, nagroda elektronicznego dziennika Classics Today - to tylko niektóre z zaszczytnych odznaczeń.

Polska muzyka na Zamku Kliczków

19 kwietnia w murach Zamku Kliczków, znajdującego się w województwie dolnośląskim, usłyszymy kompozycje współczesnych, polskich kompozytorów, których twórczość w szczególny sposób nawiązywała do muzycznych osiągnięć minionych epok, np. baroku czy romantyzmu. Arte dei Suonatori wykona m.in. suitę w dawnym stylu „Colas Breugnon” na orkiestrę smyczkową z fletem oraz Cztery sonety miłosne na baryton, klawesyn i smyczki Tadeusza
mat.org.
Bairda, Koncert na klawesyn (lub fortepian) i orkiestrę smyczkową oraz Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową Henryka Mikołaja Góreckiego. To już kolejny występ chóru w murach Kliczkowa. Za każdym razem publiczność reagowała entuzjastycznie. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie - mówi Artur Rogojś z Zamku Kliczków. Wspaniała muzyka w połączeniu z magicznym klimatem średniowiecznej rezydenci z pewnością może podobać się widzom. Zwłaszcza że, rzadko który koncert odbywa się w tak malowniczej scenerii, jaką tworzą Bory Dolnośląskie.Najbliższy koncert orkiestry Arte dei Sounatori odbędzie się 19 kwietnia 2012 (czwartek) o godz. 19:00 w Sali Dworskiej Zamku Kliczków.

Wykonawcy:

Marek Rzepka – bas-baryton, Szymon Bywalec – dyrygent, Orkiestra Arte dei Suonatori

Program:

Tadeusz Baird - Suita w dawnym stylu "Colas Breugnon" na orkiestrę smyczkową z fletem (1951), Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na klawesyn (lub fortepian) i orkiestrę smyczkową op. 40 (1980), Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową (1963), przerwa, Maria Pokrzywińska – Passacaglia, Dariusz Górniok – Koncert na klawesyn, Tadeusz Baird – Cztery sonety miłosne na baryton, klawesyn i smyczki, (1969).

http://www.kliczkow.com.pl/kliczkow/33409.xml

Ceny biletów wynoszą 15zł i 10zł.

Bilety do nabycia w recepcji Zamku Kliczków. Możliwość rezerwacji biletów drogą telefoniczną pod numerem +48/75/7340 700 do 702.

Kolejne daty koncertów:

27.07.2012 godz.19.00 Sala Dworska i 19.09.2012 godz.19.00 Sala DworskaŹródło: IPDodał: Artysta.pl

Piątek 13 kwietnia 2012 11:47

Ilość odsłon: 1227

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków