Artysta.pl na Facebooku

Chór Aleksandrowa znów w Polsce

Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza. Już 4 października Chór Aleksandrowa rozpocznie swoją trasę koncertową i zagra w 23 miastach.

Wśród miast, które zaszczyci swymi występami są : Lublin, Rzeszów, Kraków, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Płock, Kępno, Warszawa, Łódź, Świebodzice, Zielona Góra, Szczecin, Głogów, Słupsk, Olsztyn, Gdańsk, Poznań, Stalowa Wola.

Jest to wspaniała okazja, aby na żywo usłyszeć zespół światowej sławy!

Korzenie zespołu sięgają roku 1928.Wtedy grupa 12 artystów pod batutą Aleksandra Aleksandrowa wystąpiła po raz pierwszy . Dopiero w kilka lat później, w połowie lat 30., zespół znacznie się rozrósł i stał się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną.

W latach 30. zespół ciągle podróżował występując dla żołnierzy i marynarzy, a także robotników pracujących na wielkich placach budowy. Nieco później w czasie II wojny światowej chór dawał występy na froncie.

Chór odwiedził wszystkie kontynenty, ponad 60 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce. Ich występy zawsze spotykały się krajach z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych. Artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez chór. Po kanadyjskim tournee w 1987 roku montrealska gazeta La Presse napisała: Chór pod dyrekcją A. Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maestrii.

Chór jest uznawany za jeden z najlepszych męskich chórów na świecie. Łączy on harmonijność i czystość brzmienia akademickiego zespołu z żywą emocjonalnością i bezpośredniością, przynależną ludowemu wykonawstwu. Demonstruje wysokie mistrzostwo wokalne, jego różnorodność brzmienia nie ma sobie równych. Wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniem było wystąpienie chóru Armii Czerwonej w Watykanie 16.10.2004 z okazji 26 - lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Chór dał koncert w sali św. Piotra. Papież nie krył wzruszenia podczas koncertu, a przede wszystkim gdy odśpiewana została pieśń w języku polskim
Oka.

W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Specjalnie dla Polaków Chór odśpiewa Czerwone maki, Okę, Brunetki, blondynki a także nowe, polskie utwory dotychczas nie prezentowane.Dodał: sliwa

Wtorek 20 września 2011 12:50

Ilość odsłon: 1271

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań