Artysta.pl na Facebooku

Czy Wiedźmin powróci?!

Karolina Łomnicka
Andrzej Sapkowski pisarz fantasy i autor sagi o Wiedźminie na początku miesiąca w Radiu Gdańsk napomkną, że istnieje możliwość powrotu Geralta z Rivii.

Podczas wywiadu z Sapkowskim dziennikarz zapytał czy Wiedźmin powróci w jakiejś zupełnie nowej powieści. Autor odpowiedział na to pytanie następująco: „Jak najbardziej. I co więcej, myślę że niedługo, tak do roku, dwóch”.

Informacja ta wywołała gorącą dyskusję wśród internautów. Jedni uważają, że to dobrze i czas najwyższy, inni oświadczają, że nie chcą tego czytać. Ich stanowcza odpowiedź jest spowodowana obawą, że kolejne książki z Geraltem w roli głównej mogą nie doścignąć pierwszej sagi. Są też tacy, którzy sugerują by Wiedźmina zostawić w spokoju, a kolejne części poświęcić Ciri jako Wiedźmince.

Enigmatyczna wypowiedź Andrzeja Sapkowskiego rozbudziła nadzieję u wielu miłośników jego twórczości. Dlatego Wirtualna Polska postanowiła spróbować potwierdzić tą informację. Skontaktowali się z redaktorem naczelnym wydawnictwa superNOWA Mirosławem Kowalskim, który również odpowiedział wymijająco. „Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata. Nie będzie to żaden perquel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna” – skomentował Kowalski.

Portalowi WP.pl niestety nie udało się dowiedzieć co oznacza stwierdzenie „rzecz absolutnie odrębna”. Jedyne co jeszcze zdradził naczelny wydawnictwa to to, że książki możemy spodziewać się za około dwa lata i że zostanie wydana miesiąc po oddaniu jej przez autora do redakcji. Sam Sapkowski jak na razie również nie wyjawił żadnych szczegółów dotyczących nowej powieści. Dlatego możemy spodziewać się wszystkiego. Od nowych przygód Wiedźmina po tylko jego sporadyczne pojawienia się w nowej książce.

MMDodał: Artysta.pl

Środa 22 lutego 2012 11:16

Ilość odsłon: 1470

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław