Artysta.pl na Facebooku

DOŁĄCZ do Miesiąca Fotografii w Krakowie, jeszcze zdążysz!

mat.org.
Trwająca właśnie 10. edycja festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie to bogaty zestaw wystaw oraz propozycji dodatkowych: projekcji, spotkań, dyskusji, warsztatów... Nadchodzący weekend to jednak ostatnie dni, podczas których można zobaczyć cały tegoroczny Festiwal.

Dwie wystawy jubileuszowego Miesiąca Fotografii, rozpoczęte jeszcze przed startem Festiwalu, wcześniej się również zakończą. Finisaż nietypowej dla mistrza surrealizmu ekspozycji Wierność obrazów. René Magritte i fotografia odbędzie się już w niedzielę, 10 czerwca o godz. 19:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury. Ekspozycja niezwykłych fotografii Viviane Sassen Parasomnia w Galerii Pauza zakończy się natomiast 12 czerwca. Festiwal potrwa do 17 czerwca, ale nie warto zwlekać ze zwiedzaniem wystaw tegorocznego Miesiąca Fotografii!

Wszechobecne podczas 10. edycji Festiwalu hasło DOŁĄCZ! to gorąca zachęta do aktywnego uczestnictwa. Tegoroczna formuła Miesiąca Fotografii pozwala wszystkim chętnym zaangażować się, wypowiedzieć czy zaprezentować własne fotografie. Sekcja eksperymentalna – nowość w ramach Festiwalu – nieustannie zmienia się dzięki aktywnemu udziałowi publiczności. Organizatorzy serdecznie zapraszają i kierują swoją ofertę do wszystkich: od najmłodszych do najstarszych – dzieci, młodzież oraz dorosłych. To ciekawe doświadczenie dla każdego! Interaktywna wystawa Fotografia w życiu codziennym codziennie jest inna, zachęca do częstych powrotów, sprawdzania – co też się zmieniło? Wolny wstęp do Bunkra Sztuki bardzo to ułatwia!

W Programie Miesiąca Fotografii w Krakowie również Sekcja ShowOFF, czyli 10 wystaw młodych artystów, oraz bogaty Program wydarzeń towarzyszących. Ten intensywny program realizowany będzie aż do ostatniego dnia Festiwalu: Miesiąc Fotografii w Krakowie trwa cały miesiąc!

DOŁĄCZ i świętuj 10. urodziny Miesiąca Fotografii, celebruj fotografię!

Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie organizowany jest przez Fundację Sztuk Wizualnych przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa oraz Fundacja Sztuk Wizualnych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem Festiwalu jest firma Canon Polska.

Fundacja Sztuk Wizualnych to organizacja pozarządowa powołana w 2001 roku w Krakowie w celu promocji i popularyzacji sztuk wizualnych w Polsce. Głównym polem działalności Fundacji jest fotografia, a misją szukanie nowych definicji fotografii w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. Fundacja prowadzi także działalność wydawniczą, koncentrując się na publikacjach z zakresu teorii i historii fotografii oraz popularyzacji wydawnictw niszowych i kolekcjonerskich.

IPDodał: Artysta.pl

Czwartek 7 czerwca 2012 12:13

Ilość odsłon: 1876

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice