Artysta.pl na Facebooku

eFHa Festiwal odsłona trzecia

mat.org/eFHa
Tradycyjnie w kwietniu widzowie będą mogli przekonać się co dzieje się na polskiej scenie niezależnego kina z gatunku SF i horror. Czy w tym roku znajdzie się film na miarę ubiegłorocznego zwycięzcy, filmu Marka Kurzoka POKÓJ? Kto zrealizuje najlepszą etiudę filmową w ramach konkursu Fantastycznie Nakręcone Słowa?

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie wraz z portalem filmowym STOPKLATKA, wydawnictwem FABRYKA SŁÓW oraz Bielawską Agencja Rozwoju Lokalnego zaprasza na III Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów. To tu otwiera się polskim twórcom filmowym możliwość prezentacji swojego dorobku, oceny przez fachowe jury oraz festiwalową publiczność. W tym roku festiwal równie ważny co poprzednie edycje. Jego unikatowość doceniło Europejskie Stowarzyszenie Filmowe (z którym została nawiązana współpraca), którego reprezentantem jest dystrybutor europejskiego kina niezależnego SPECTATOR. Jeśli wśród nagrodzonych filmów znajdą się wartościowe produkcje SPECTATOR nie wyklucza wprowadzenia ich do dystrybucji w polskich kinach i klubach filmowych. Wszystko w rękach twórców.

O tym, że festiwal zyskał na randze świadczą również nazwiska tegorocznego składu jury. Zasiadają w nim: tradycyjnie, Redaktor Krzysztof Spór, przedstawiciel portalu STOPKLATKA, współorganizatora konkursu FNS, znany scenarzysta, wielokrotnie nagradzany na festiwalach krajowych i zagranicznych (film „300 mil do nieba”), członek Europejskiej Akademii Filmowej Cezary Harasimowicz, aktor teatralny i filmowy, mistrz polskiego dubbingu (min. znakomity dubbing postaci króla lemurów Juliana z filmu MADAGASKAR) Jarosław Boberek, aktor teatralny i filmowy Grzegorz Mostowicz-Gerszt oraz pisarz, twórca telewizyjnych programów kulturalnych, krytyk filmowy, redaktor działów kultury w tygodnikach WPROST i NEWSWEEK Kamil Śmiałkowski.

Oprócz prezentacji filmowych, dla zainteresowanych, odbędą się warsztaty filmowe. W tym roku dotyczyć one będą montażu i udźwiękowienia filmów. Te dwie techniki odgrywają bardzo ważna rolę w realizacji produkcji z gatunku SF i horror. Zajęcia prowadzić będzie, znany z poprzednich edycji Adam Kwiatek (obecnie pracuje nad głośną i bardzo oczekiwaną produkcją pt. „OBŁAWA”) oraz Michał Kamiński, który realizował dźwięk na planie wielu seriali i filmów telewizyjnych (TWARZĄ W TWARZ, NAZNACZONY, KASIA I TOMEK czy film Cezarego Pazury WEEKEND). Udział w zajęciach jest odpłatny. Koszt 20 zł za dwa dni zajęć. Zapisy przyjmuje MOKiS do dnia 12 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. Na prezentacje nadesłanych filmów można wejść na podstawie zakupionych karnetów w cenie 5 zł.

Poza pokazami konkursowymi odbędą się spotkania z przedstawicielami jury, którzy opowiedzą o pracy nad produkcjami filmowymi. Odbędą się również prezentacje głośnych polskich animacji z firmy Platige Image (z działalnością Platige Image zapoznać się na stronie www.platige.com). Będą to produkcje wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach i niedostępne oficjalnie w internecie:

KINEMATOGRAF – nominowanego do Oscara Tomasza Bagińskiego,

PATHS OF HATE – Damiana Nenowa (znakomita animacja pokazująca jedną z walk lotniczych podczas II Wojny Światowej)

oraz LEKCJA NIESKOŃCZONOŚCI – Bartłomieja Kiki i Jakuba Jabłońskiego.

Po raz kolejny pojawią się przedstawiciele polskiego odłamu Legionu 501, czyli miłosników serii STAR WARS, którzy zaprezentują swoje stroje i zaproszą do wspólnej zabawy.

Organizatorzy festiwalu zapraszają również do wspólnej parady fantastycznej. Każdy będzie mógł przygotować swój fantastyczny lub przerażający strój i pojawić się na Placu Wolności. Na chętnych będą czekać charakteryzatorki, które wykonają „makabryczny” makijaż.

Szczegóły na stronie www.efha.pl i FB http://www.facebook.com/eFHaFestiwal oraz pod mailami: mokisbielawa@wp.pl, efha@efha.pl.

W sprawie zapisów na warsztaty filmowe należy dzwonić pod numer 74 83 35 333 lub pisać na email efha@efha.pl.


TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 2 KWIETNIA!


„eFHa Festiwal” - 21-22 kwietnia 2012 r.

Teatr Robotniczy Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki
ul. Piastowska 19a

Portal Artysta.pl objął festiwal swoim patronatem.Dodał: Artysta.pl

Wtorek 27 marca 2012 13:24

Ilość odsłon: 1011

Ocena: 3 (Głosów: 3)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

pocztowka - Piątek 30 marca 2012 15:53
fajnie, że powstał taki festiwal. W pl takie kino w ogóle nie istnieje i jest bardzo niedocenione, a na całym świecie przecież powstają niesamowite produkcje (no oczywiście nie wszystkie są genialne ale jednak wiele takich przykładów możemy znaleźć).
issska - Piątek 30 marca 2012 15:55
uwielbiam polskie animacje :D
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław