Artysta.pl na Facebooku

Electro is the new black! Nadciąga 9. edycja FreeFormFestival

Wiosna-lato 2013 zapowiada się obiecująco pod kątem imprez z muzyką elektroniczną. Kto by pomyślał, że mamy w Polsce tyle znakomitych festiwali przyciągających nie tylko tłumy fanów, ale również gwiazdy największego formatu? Już 10 i 11 maja w warszawskim SOHO Factory odbędzie się jeden z najciekawszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce – FreeFormFestival.

To już 9. edycja tego dwudniowego, prestiżowego festiwalu. Od kilku lat dwie sceny łączą muzyków z polski i zagranicy. FFF skazuje muzyczne trendy i kształtuje gusty. Tym razem wszystkich uczestników czeka wyjątkowa mieszanka elektronicznych delicji. Zagrają m.in. Tricky, Aezalia Banks, Sebastian, Woodkid, Miss Kittin, Apparat, Novika, Parachute Youth, The Toxic Avenger, Fair Weather Friends oraz wielu innych.

Bardziej niż sam Tricky laikom może być znany projekt Massive Attack, któremu muzyk użycza głosu. Kompozytor, odkrywca talentów i producent. Współpracował z PJ Harvey, Johnem Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Na jego albumach pojawia się również Bjork, wieloletnia partnerka Tricky'ego. W maju artysta startuje z nową płytą False Idols, której premiera odbędzie się właśnie na FFF!


">Aezalię Banks kojarzymy głównie dzięki coverowi piosenki Slow Hands zespołu Interpol, który nagrała jeszcze jako Miss Banks. Amerykanka jest w trakcie trasy koncertowej promującej płytę Broke with Expensive Taste. To będzie jedyny koncert Aezalii w Polsce. Warto się wybrać!


">Kolejny wykonawca to francuski dj Sebastian, spadkobierca Daft Punk. Duży rozgłos przyniosła mu adaptacja utworu Killing in the Name Rage Against The Machine. Sebastian współpracował również m.in. z Klaxons czy Bloc Party.

Woodkid to artysta trudny do sklasyfikowania. Z jednej strony muzyk mający na koncie świeżo wydany album The Golden Age, z drugiej utalentowany reżyser, którego klipy ilustrują piosenki Lany del Rey, Rihanny, Kate Perry czy Moby'ego. Zasłynął dzięki utworowi Iron, którym wywołam w Internecie spore zamieszanie. Warto go obejrzeć, przed wyjściem na koncert.


">Noviki nie trzeba przedstawiać polskim fanom elektroniki. Początkowo wokalistka zespołu Futro, następnie postawiła na solową karierę. Za album Tricks of Life została nominowana w 2006 do Paszportów Polityki, a jej kolejne płyty Lovefinder oraz Mixfinder nagrodzono Fryderykami. W 2013 wydała nową płytę – Heart Times, z której kawałki z pewnością zagra na FFF.

Wśród zaproszonych gości jest tylu ciekawych muzyków, że trudno nie wymieniać ich bez końca. Dodajmy jednak do listy jeszcze parę słów o Apparacie, który nie dawno gościł w Krakowie, a obecnie promuje swój nowy krążek Krieg und Frieden. Ciemne i nastrojowe brzmienia głębokiej elektroniki elektryzują i dają wrażenie, że oto elektronika rozkwita na naszych oczach oraz przestaje być muzyką stricte rozrywkową. Apparat to coś więcej, to ambitna elektronika, która porusza dusze.


">Każdy fan muzyki elektro wie, że efekt koncertowy często odbiega od zapisu na płycie. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale doznania na żywo zawsze są warte spędzenia nocy pod sceną. Tym bardziej, że Polska w ostatnim czasie przestaje być odgrodzona od Zachodu niewidzialnym murem, zza który nie mają wstępu samoloty z gwiazdami. Aż trudno pomyśleć, jak te wszystkie rewelacyjne wydarzenia muzyczne sezonu pomieścić w kalendarzu, który ma tylko 52 weekendy!

PLInformacje o biletach, rozmieszczeniu imprezy oraz pozostałych wykonawcach znajdziecie na stronie Festiwalu.Dodał: Artysta.pl

Czwartek 11 kwietnia 2013 12:09

Ilość odsłon: 1950

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław