Artysta.pl na Facebooku

Fotografia w życiu codziennym podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie

17 maja rozpocznie się jubileuszowa 10. edycja festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, którego istotną nowością jest Sekcja eksperymentalna. Wystawa Fotografia w życiu codziennym (Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki) została tak skonstruowana, aby pozwolić wszystkim chętnym aktywnie się w nią angażować. Będzie to możliwe np. poprzez dołączenie swoich prac do wystawy, posłanie w świat samodzielnie zrobionej kartki pocztowej z własnym zdjęciem czy też oddanie głosu w fotograficznych wyborach.

Odbywające się w przestrzeniach Bunkra Sztuki przez cały Miesiąc wydarzenia (akcje, instalacje, prezentacje, warsztaty czy seminaria) pozwolą widzom doświadczyć fotografię w jej różnych formach i odmianach – dotknąć, poznać, spróbować! Istotnym elementem Sekcji eksperymentalnej są dynamiczne stoiska modyfikujące formę ekspozycji – publiczność jest zachęcana, aby podejść do każdego z nich, aktywnie włączyć się w realizowane tam projekty i pozwolić efektom swoich działań zmienić przestrzeń wystawy. Duża część ekspozycji to przestrzeń otwarta, która wypełni się w czasie jej trwania efektami warsztatów czy spontanicznej działalności widzów. Na miejscu obecni będą wolontariusze, którzy w razie potrzeby chętnie pomogą i doradzą. Bezpłatny wstęp do Galerii pozwala swobodnie wracać, aby za każdym razem odkrywać wystawę na nowo.

Interdyscyplinarny projekt Fotografia w życiu codziennym stworzył zespół polskich animatorów, artystów i naukowców pracujący pod kuratorskim nadzorem uznanej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej Fotografia jako sztuka współczesna). Kuratorem wystawy jest Karol Hordziej. Tematem wystawy są relacje fotografii i codzienności: wpływ fotografii na życie codzienne i wzajemne powiązania. W efekcie suma wszystkich projektów to zupełnie nowa propozycja podejścia do kwestii fotografii jako metody komunikacji, jej tożsamości i narodowej historii.

Wystawie Fotografia w życiu codziennym towarzyszy bogaty program wydarzeń, pozwalający każdemu znaleźć coś dla siebie – spotkania, warsztaty, wykłady czy dyskusje – przez cały Miesiąc.

Co jeszcze w programie jubileuszowego Miesiąca Fotografii?

PROGRAM GŁÓWNY, a w nim wystawy światowego formatu klasyków fotografii (Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński czy Sally Mann), Młodych Gniewnych (Siergiej Bratkow, Lieko Shiga). Wystawy SEKCJA ShowOFF prezentujące efekty współpracy 10 młodych artystów z pięcioma duetami kuratorskimi (m.in. Zuzą Krajewską i Bartkiem Wieczorkiem, Grzegorzem Piątkiem i Jarosławem Trybusiem). Ponieważ Festiwal to nie tylko wystawy, bogaty program Miesiąca Fotografii uzupełni wiele wydarzeń towarzyszących: spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów.

Istotna data w kalendarzu to również 26 maja i VII PRZEGLĄD PORTFOLIO – dla poważnie myślących o fotografii doskonała okazja do spotkania i konsultacji ze światowej klasy profesjonalistami gotowymi służyć radą i praktycznymi wskazówkami.Charlotte Cotton FOTOGRAFIA W ŻYCIU CODZIENNYM
Sekcja eksperymentalna Miesiąca Fotografii w Krakowie 2012
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, Kraków
19.05–17.06.2012, godz. 11:00–18:00

dwudniowa inauguracja projektu: 19–20.05.2012 (sob–nd)

nadzór mentorski: Charlotte Cotton
kurator wystawy: Karol Hordziej
koordynatorka wystawy: Joanna GorlachHARMONOGRAM WYDARZEŃ MFK 201217 maja – 21 maja 2012 – weekend inauguracyjny;

18 maja 2012 (piątek, godz. 18:00) – uroczyste otwarcie Festiwalu w galerii Starmach;

22 maja – 16 czerwca 2012 – wydarzenia towarzyszące;

26 maja 2012 – VII Przegląd Portfolio (godz. 11:00–17:30, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha);

17 czerwca 2012 – zakończenie FestiwaluDOŁĄCZ już teraz na www.facebook.com/photomonth
www.photomonth.com | office@photomonth.com


IPDodał: Artysta.pl

Czwartek 10 maja 2012 13:39

Ilość odsłon: 1835

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice