Artysta.pl na Facebooku

IV Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich „Klaps”

mat.org/klaps
Już tylko dwa dni zostały do na zarejestrowanie się do IV Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich „Klaps”. Prace konkursowe należy nadesłać do 10.03.2012 roku.

By wziąć udział w konkursie należy najpierw zarejestrować się na stronie www.klaps.bydgoszcz.eu. Rejestracja trwa do 29.03.2012. Następnie uczestnicy kręcą i przesyłają swoje filmy. Film musi należeć do jednej z trzech kategorii: film fabularny, reportaż lub animacja. Może dotyczyć dowolnej tematyki. Organizatorzy sugerują by obraz fabularny należał do następujących kategorii: komedia, film sensacyjny, horror, melodramat, parodia, reklama. Nie może trwać dłużej niż 15 minut. Czas trwania reportażu to maksymalnie 8 minut, a animacje nie powinny być dłuższe niż 5 minut.

Konkurs jest kierowany do wszystkich osób w wieku od 15 do 24 lat, niezajmujących się profesjonalnie produkcją filmową, telewizyjną czy scenariuszową. Podstawowym kryterium oceny będzie pomysłowość, kreatywność oraz jakość nadesłanych prac. Udział w Konkursie jest równoważny z wpłaceniem wpisowego w wysokości 15zł do 10 marca 2012r. na konto: Samorząd Uczniowski VI LO w Bydgoszczy Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy 55 8142 0007 0044 8945 3000 0001 z dopiskiem „Konkurs Filmowy, imię i nazwisko (takie jak w zgłoszeniu)”.

W jury zasiądą między innymi: profesor Piotr Zwierzchowski, filmoznawca, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz od 2006 roku ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Marcin Sauter reżyser wielu filmów dokumentalnych, scenarzysta, operator, fotografik.
Wyniki zostaną ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się 30 marca w Bydgoszczy. Poza laureatami w trzech głównych poznamy również zwycięzcę nagrody Grand Prix.

Konkurs „KLAPS” jest organizowany dla młodych, kreatywnych ludzi, którzy interesują się produkcja filmową i lubią bawić się filmem. Celem konkursu jest rozpowszechnienie sztuki kina wśród młodzieży, odkrywanie nowych talentów, ukazywanie różnych rodzajów filmów.

MMDodał: Artysta.pl

Wtorek 28 lutego 2012 14:41

Ilość odsłon: 1811

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin