Artysta.pl na Facebooku

Justin Timberlake tchnie w MySpace nowe życie?

Justin Timberlake kojarzy nam się głównie jako uroczy blondynek z boysbandu N'Sync. Zdążył już jednak wydorośleć, wydać solowy album, zrobić karierę, a nawet spróbować aktorstwa. Okazało się, że także w tej dziedzinie radzi sobie znakomicie, czego dowodem może być rola w filmie Davida Finchera "Social Network", gdzie wcielił sie w Seana Parkera, założyciela serwisu Napster.

Muzyk najwyraźniej potraktował serio pomysły przedstawione w oscarowej produkcji i, jak donosi "New Musical Express", został współwłaścicielem serwisu społecznościowego MySpace. Portal ten kupiony został przez firmę reklamową Specific Media, która postawiła na Timberlake'a. Jego zadaniem będzie promocja portalu i podejmowanie decyzji dotyczących spraw artystycznych.

Co o tym przedsięwzięciu sam zainteresowany? "Istnieje duże zapotrzebowanie na miejsce, gdzie fani mogą spotkać się ze swoimi ulubionymi wykonawcami, posłuchać muzyki, obejrzeć wideoklipy, odkrywać i dzielić się fajnymi rzeczami, no i po prostu komunikować. MySpace może być właśnie takim miejscem".

Jeszcze do niedawna portal MySpace był największym na świecie serwisem społecznościowym. Twórcy szczycili się informacją, że konta posiada ćwierć miliarda osób. W 2006 portal zdobył nawet tytuł... Człowieka Roku magazynu Time. Portal jednak stracił na popularności, gdy pojawił się Facebook.

Obecnie MySpace to przede wszystkim miejsce dla początkujących zespołów, które mogą prezentować tam swoją muzykę i kontaktować się z fanami. Właśnie ten aspekt serwisu ma zamiar wykorzystać Timberlake wraz ze współpracownikami. Muzyk za pośrednictwem serwisu chce stworzyć program odkrywający młodych i zdolnych artystów, zasługujących na swoją szansę.

Manager artysty powiedział: "Jedno jest pewne – chcemy ponownie zwrócić uwagę przemysłu muzycznego na MySpace, aby właśnie tam szukać nowych, obiecujących wykonawców".

MySpace raczej nie wygra raczej z Facebookiem, trudno też będzie odzyskać mu dawną renomę. Jednak ambitnych artystów i młodych zespołów w sieci nigdy nie brakowało - czy taki target będzie receptą na come back w wielkim stylu?Dodał: wiercipietka

Środa 6 lipca 2011 10:15

Ilość odsłon: 1420

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice