Artysta.pl na Facebooku

Jutro startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie

mat.org.
Już jutro, 17 maja, rusza kolejny Miesiąc Fotografii w Krakowie. W maju i czerwcu wyjątkowy, bo odkrywczy; ciekawy, bo różnorodny; ważny, bo dobry; nie do przegapienia, bo... urodzinowy! W tym roku Festiwal świętuje swoje 10. urodziny. DOŁĄCZ! Tego nie można przegapić! Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Sztuk Wizualnych przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Jak co roku podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie w ramach programu głównego zaprezentowane zostaną wystawy gwiazd światowej fotografii (m.in. Aleksander Rodczenko, Jerzy Lewczyński, Sally Mann, Siergiej Bratkow), nowym elementem programu będzie natomiast Sekcja eksperymentalna. Do współpracy w ramach Festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje odbywać się będą równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa, a wydarzenia towarzyszące (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią.

Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię!

Nowość Miesiąca Fotografii to Sekcja eksperymentalna. Wystawę Fotografia w życiu codziennym (Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki) stworzył zespół polskich animatorów, artystów i naukowców pracujący pod kuratorskim nadzorem uznanej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej. Fotografia jako sztuka współczesna). Ekspozycja została tak skonstruowana, aby pozwolić wszystkim chętnym aktywnie się w nią angażować. Odbywające się w przestrzeniach Bunkra Sztuki przez cały Miesiąc wydarzenia (akcje, instalacje, prezentacje, warsztaty czy seminaria) pozwolą widzom doświadczyć fotografii w jej różnych formach i odmianach – dotknąć, poznać, spróbować! W efekcie suma wszystkich projektów to zupełnie nowa propozycja podejścia do kwestii fotografii jako metody komunikacji, jej tożsamości i narodowej historii. Bezpłatny wstęp do Galerii pozwala swobodnie wracać, aby za każdym razem odkrywać wystawę na nowo.

Sekcja ShowOFF to 10 młodych artystów wybranych przez jury w składzie: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Michał Łuczak i Adam Pańczuk, Witek Orski i Janek Zamoyski, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Magda Kownacka i Gaweł Kownacki. Od marca wspólnie pracowali nad wystawami, które po raz pierwszy zaprezentują publiczności już 17 maja. W tym roku Sekcja ShowOFF to intrygujące i ambitne fotograficzne opowieści.

Miesiąc Fotografii w Krakowie to jednak nie tylko wystawy. Różnorodne propozycje jubileuszowego festiwalu uzupełni bogaty program wydarzeń towarzyszących – spotkania, projekcje, wykłady, warsztaty czy pokazy slajdów. To również VII Przegląd Portfolio – okazja do spotkania i uzyskania wskazówek od profesjonalnych fotografów i fotoedytorów, redaktorów, krytyków sztuki, przedstawicieli agencji, magazynów czy galerii, gotowych służyć radą ambitnym i ciekawym.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na www.photomonth.comIPDodał: Artysta.pl

Środa 16 maja 2012 10:39

Ilość odsłon: 1930

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice