Artysta.pl na Facebooku

Konkurs fotograficzny towarzyszący projektowi „Łódzkie dramatu pisanie”

mat.org/AOIA mat.org/AOIA
Konkurs fotograficzny towarzyszący projektowi „Łódzkie dramatu pisanie” w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Łodzi, bez ograniczeń wiekowych, zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy fotografię traktują jako jeden z elementów indywidualnego postrzegania świata.

Czekamy na zdjęcia z ulic, podwórek, mieszkań, dowolnych przestrzeni Łodzi, z wyłączeniem portretów ludzkich. Wybrane prace będą stanowiły scenografię czytania performatywnego dramatu. Powstał on w wyniku warsztatów. Zostanie zaprezentowany 26 marca o godz. 19:00 w AOIA w ramach tegorocznych obchodów „Dotknij teatru”.
Czekamy na fotografie barwne w formie elektronicznej, rozmiar 1024/768 pikseli do 3 marca 2012 roku.

Prace prosimy wysyłać na adres: program3@aoia.pl

Opis projektu:

W marcu w Łodzi po raz trzeci odbędzie się impreza „Dotknij Teatru”, organizowana przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. To „spontaniczne teatralne pospolite ruszenie i teatralna gwiazdka w jednym, odświętna manifestacja wspólnoty łódzkiego środowiska kultury.” W tym trwającym kilka dni święcie Melpomeny, wezmą udział teatry instytucjonalne, amatorskie, offowe, muzea, galerie, domy kultury, uczelnie wyższe, które zaprezentują swoje działania, spektakle, warsztaty i zabawy edukacyjne w przestrzeni miasta.

AOIA podobnie jak w zeszłym roku przygotowała swoją ofertę. „Dotknij Teatru 2012” w Ośrodku. To zrealizowany przez aktorkę Teatru Chorea Igę Załęczną monodram o roboczym tytule „Córka swojej matki”, oraz projekt „Łódzkie dramatu pisanie”, którego pomysłodawczynią i koordynatorem jest Masza Bogucka.

Założeniem projektu jest wykorzystanie tożsamości łodzian i ich związków z miastem, wytworzenie wspólnego dla wszystkich (twórców, aktorów, publiczności) przeżycia. To zdarzenie, którego istotną wartość stanowi integracja, a walory artystyczne dopełniają tylko jego społeczno-kulturalny aspekt. Całkowitą identyfikację z miastem, potęguje fakt, że do udziału w przedsięwzięciu zaproszono wyłącznie osoby związane z Łodzią.
Podczas blisko trzymiesięcznych warsztatów autorzy na podstawie materiału pozyskanego z rozmów z wybranymi przez siebie łodzianami, pracować będą wspólnie nad konstrukcją dramatu. Efekt pracy zobaczyć będzie można 26 marca o godz.19 00 w sali teatralnej AOIA.

Prezentacja będzie miała formę czytania performatywnego, z udziałem aktorów łódzkich teatrów, zaś multimedialną scenografię stanowić będzie projekcja fotografii, wybranych w konkursie.

Źródło: Inf.Pras.Dodał: Artysta.pl

Piątek 17 lutego 2012 10:10

Ilość odsłon: 1928

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków