Artysta.pl na Facebooku

Konkurs fotograficzny towarzyszący projektowi „Łódzkie dramatu pisanie”

mat.org/AOIA mat.org/AOIA
Konkurs fotograficzny towarzyszący projektowi „Łódzkie dramatu pisanie” w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Łodzi, bez ograniczeń wiekowych, zarówno profesjonalistów, jak i tych, którzy fotografię traktują jako jeden z elementów indywidualnego postrzegania świata.

Czekamy na zdjęcia z ulic, podwórek, mieszkań, dowolnych przestrzeni Łodzi, z wyłączeniem portretów ludzkich. Wybrane prace będą stanowiły scenografię czytania performatywnego dramatu. Powstał on w wyniku warsztatów. Zostanie zaprezentowany 26 marca o godz. 19:00 w AOIA w ramach tegorocznych obchodów „Dotknij teatru”.
Czekamy na fotografie barwne w formie elektronicznej, rozmiar 1024/768 pikseli do 3 marca 2012 roku.

Prace prosimy wysyłać na adres: program3@aoia.pl

Opis projektu:

W marcu w Łodzi po raz trzeci odbędzie się impreza „Dotknij Teatru”, organizowana przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. To „spontaniczne teatralne pospolite ruszenie i teatralna gwiazdka w jednym, odświętna manifestacja wspólnoty łódzkiego środowiska kultury.” W tym trwającym kilka dni święcie Melpomeny, wezmą udział teatry instytucjonalne, amatorskie, offowe, muzea, galerie, domy kultury, uczelnie wyższe, które zaprezentują swoje działania, spektakle, warsztaty i zabawy edukacyjne w przestrzeni miasta.

AOIA podobnie jak w zeszłym roku przygotowała swoją ofertę. „Dotknij Teatru 2012” w Ośrodku. To zrealizowany przez aktorkę Teatru Chorea Igę Załęczną monodram o roboczym tytule „Córka swojej matki”, oraz projekt „Łódzkie dramatu pisanie”, którego pomysłodawczynią i koordynatorem jest Masza Bogucka.

Założeniem projektu jest wykorzystanie tożsamości łodzian i ich związków z miastem, wytworzenie wspólnego dla wszystkich (twórców, aktorów, publiczności) przeżycia. To zdarzenie, którego istotną wartość stanowi integracja, a walory artystyczne dopełniają tylko jego społeczno-kulturalny aspekt. Całkowitą identyfikację z miastem, potęguje fakt, że do udziału w przedsięwzięciu zaproszono wyłącznie osoby związane z Łodzią.
Podczas blisko trzymiesięcznych warsztatów autorzy na podstawie materiału pozyskanego z rozmów z wybranymi przez siebie łodzianami, pracować będą wspólnie nad konstrukcją dramatu. Efekt pracy zobaczyć będzie można 26 marca o godz.19 00 w sali teatralnej AOIA.

Prezentacja będzie miała formę czytania performatywnego, z udziałem aktorów łódzkich teatrów, zaś multimedialną scenografię stanowić będzie projekcja fotografii, wybranych w konkursie.

Źródło: Inf.Pras.Dodał: Artysta.pl

Piątek 17 lutego 2012 10:10

Ilość odsłon: 1880

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań