Artysta.pl na Facebooku

KONKURS KSIĄŻKA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA – ZACZNIJMY OD DZIECI

To już trzecia edycja konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, Galerię ASP Rondo Sztuki w Katowicach oraz Bibliotekę Śląską.

Założeniem konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” są projekty ilustracji lub książek przeznaczonych dla dzieci. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci. Celem konkursu jest również promocja młodych twórców na rynku wydawniczym. W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci i absolwenci (z lat 2010–2011) wyższych uczelni artystycznych i projektowych w Polsce i zagranicą.

Swoje prace można zgłaszać w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria to teksty wydawców a druga ogólna.

Kategoria 1 – teksty wydawców

Przedmiotem konkursu w kategorii 1 są prace wykonane do tekstów zgłoszonych przez wydawców. Prace należy wykonać według warunków określonych przez wydawców. Teksty wraz z formularzami określającymi warunki techniczne oraz informacją o formie nagrody są umieszczone na stronie internetowej www.asp.katowice.pl. Prace w kategorii 1 będą indywidualnie oceniać i nagradzać wydawcy. Wydawcy mogą odstąpić od przyznania nagród. W późniejszej współpracy autora z wydawnictwem organizatorzy konkursu nie będą pośredniczyć. Ogłoszenie laureatów nastąpi w dniu otwarcia wystawy.

Kategoria 2 – kategoria ogólna

Przedmiotem konkursu w tej kategorii są ilustracje i projekty książek dla dzieci. W konkursie należy przedstawić minimum 4 ilustracje do jednego tekstu dla dzieci. W konkursie można zgłosić ilustracje, rozkładówki z tekstem lub makiety książek. W przypadku zgłoszenia makiety książki należy również dołączyć wydruk 4 rozkładówek książki. Należy określić wiek odbiorcy: 0–3, 4–8, 9–12. Należy podać autora i tytuł tekstu oraz dołączyć tekst jeśli nie jest on powszechnie znany i nie został umieszczony w projekcie. W przypadku zgłaszania książek do tekstów innych autorów jury będzie oceniać wyłącznie ilustracje i opracowanie graficzne książki. W przypadku książek autorskich ocenie jury może podlegać również treść książki. Z konkursu wyłącza się prace wcześniej publikowane na rynku wydawniczym. Prace w kategorii 2 będzie oceniać Jury składające się ze specjalistów w dziedzinie książki dla dzieci.

Jury przyzna trzy nagrody:

I nagroda – 5.000 zł
II nagroda – 3.500 zł
III nagroda – 2.000 zł

W przypadku, gdy autorem jest więcej niż jedna osoba, nagroda jest traktowana jako jedna i nie podlega zwielokrotnieniu. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
Każdy uczestnik może przysłać nieograniczoną liczbę prac w obu kategoriach. Prace należy dostarczyć do dnia 12 marca 2012 roku (decyduje data wpływu przesyłki) na adres Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi dnia 23 kwietnia 2012 roku w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.

Kurator konkursu: Anna Machwic-Adamkiewicz, amachwic@apskat.edu.pl

Szczegóły pod tym linkiem: http://asp.katowice.pl/zobacz/ksiazka-dobrze-zaprojektowanaDodał: Artysta.pl

Piątek 14 października 2011 16:11

Ilość odsłon: 1597

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków