Artysta.pl na Facebooku

Konkurs Mazowieckiej Akademii Książki!

mat.org. mat.org.
Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Agencją Wydawniczą „Egros”. Celem konkursu jest wspieranie wydawnictw kulturalnych i naukowych związanych z szeroko rozumianą historią, tradycją i kulturą Mazowsza – w tym Warszawy.

Podobnie jak w latach ubiegłych do konkursu można zgłaszać gotowe, nigdzie dotychczas niewydane książki o tematyce związanej z Mazowszem i Warszawą, mieszczące się w jednej z następujących kategorii: literatura piękna, eseistyka kulturalna, nauki historyczne. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną ocenione przez jury, które wybierze najpierw książki nominowane do nagrody, a następnie – spośród nich nie mniej niż trzy książki, których autorzy otrzymają nagrody: Mazowieckie Maki oraz honoraria autorskie. Książki nagrodzone zostaną wydane drukiem jeszcze w 2012 roku ze środków organizatorów.

Zgłoszenie do konkursu może złożyć każdy autor lub zespół autorów dysponujący ukończoną książką o tematyce związanej z szeroko rozumianymi tradycjami, historią lub kulturą Mazowsza – w tym Warszawy, nie posiadający podpisanej umowy z konkretnym wydawnictwem lub mający podpisane jedynie porozumienie wstępne.
Przez ukończoną książkę rozumie się gotowy do składu i łamania tekst, w wersji elektronicznej, po wstępnej korekcie autorskiej, dostarczony w formie wydruku komputerowego. Tekst powinien być złożony czcionką Times New Roman 12 punktów i wydrukowany jednostronnie. Opracowana książka nie powinna przekraczać objętości 12 arkuszy wydawniczych – łącznie ze zdjęciami (rysunkami, itp.), których liczba nie powinna być większa niż 50.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną ocenione przez jury konkursu, składające się z ekspertów w dziedzinie nauk historycznych i literatury pięknej, varsavianisty rekomendowanego przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Kultury
i Sztuki i Agencji Wydawniczej „Egros”.

Lista książek nominowanych do nagrody zostanie ogłoszona na stronie internetowej www.mckis.waw.pl w terminie do 30 października 2012. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu – w tym tytułów książek nagrodzonych – nastąpi podczas uroczystości jego zakończenia, która odbędzie się w terminie do końca roku 2012. Dokładny termin oficjalnego ogłoszenie wyników konkursu zostanie podany na stronie internetowej www.mckis.waw.pl wraz z listą książek nominowanych.

Konkurs jest realizowany od 2004 roku. Długofalowym efektem kolejnych jego edycji jest stworzenie kulturalnej biblioteki Mazowsza – zbioru wartościowych książek o tematyce związanej z regionem i Warszawą, pozwalających lepiej go poznać i skuteczniej promować. Książki te wydawane są w ramach serii wydawniczej Mazowiecka Akademia Książki. W latach 2004-2011 ukazało się 25 książek w tej serii. W 2012 roku ukażą się kolejne tytuły – książki laureatów tegorocznej edycji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 kwietnia 2012 roku – szczegóły w Regulaminie konkursu.

Koordynator konkursu: Anna Hejman, e-mail: a.hejman@mckis.waw.pl , tel.: 22 586 42 45.

Szczegóły na: http://www.mckis.waw.pl

Źródło: Inf.Pras.Dodał: Artysta.pl

Środa 1 lutego 2012 13:27

Ilość odsłon: 1805

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków