Artysta.pl na Facebooku

Konkurs Mazowieckiej Akademii Książki!

mat.org. mat.org.
Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Agencją Wydawniczą „Egros”. Celem konkursu jest wspieranie wydawnictw kulturalnych i naukowych związanych z szeroko rozumianą historią, tradycją i kulturą Mazowsza – w tym Warszawy.

Podobnie jak w latach ubiegłych do konkursu można zgłaszać gotowe, nigdzie dotychczas niewydane książki o tematyce związanej z Mazowszem i Warszawą, mieszczące się w jednej z następujących kategorii: literatura piękna, eseistyka kulturalna, nauki historyczne. Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną ocenione przez jury, które wybierze najpierw książki nominowane do nagrody, a następnie – spośród nich nie mniej niż trzy książki, których autorzy otrzymają nagrody: Mazowieckie Maki oraz honoraria autorskie. Książki nagrodzone zostaną wydane drukiem jeszcze w 2012 roku ze środków organizatorów.

Zgłoszenie do konkursu może złożyć każdy autor lub zespół autorów dysponujący ukończoną książką o tematyce związanej z szeroko rozumianymi tradycjami, historią lub kulturą Mazowsza – w tym Warszawy, nie posiadający podpisanej umowy z konkretnym wydawnictwem lub mający podpisane jedynie porozumienie wstępne.
Przez ukończoną książkę rozumie się gotowy do składu i łamania tekst, w wersji elektronicznej, po wstępnej korekcie autorskiej, dostarczony w formie wydruku komputerowego. Tekst powinien być złożony czcionką Times New Roman 12 punktów i wydrukowany jednostronnie. Opracowana książka nie powinna przekraczać objętości 12 arkuszy wydawniczych – łącznie ze zdjęciami (rysunkami, itp.), których liczba nie powinna być większa niż 50.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną ocenione przez jury konkursu, składające się z ekspertów w dziedzinie nauk historycznych i literatury pięknej, varsavianisty rekomendowanego przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Kultury
i Sztuki i Agencji Wydawniczej „Egros”.

Lista książek nominowanych do nagrody zostanie ogłoszona na stronie internetowej www.mckis.waw.pl w terminie do 30 października 2012. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu – w tym tytułów książek nagrodzonych – nastąpi podczas uroczystości jego zakończenia, która odbędzie się w terminie do końca roku 2012. Dokładny termin oficjalnego ogłoszenie wyników konkursu zostanie podany na stronie internetowej www.mckis.waw.pl wraz z listą książek nominowanych.

Konkurs jest realizowany od 2004 roku. Długofalowym efektem kolejnych jego edycji jest stworzenie kulturalnej biblioteki Mazowsza – zbioru wartościowych książek o tematyce związanej z regionem i Warszawą, pozwalających lepiej go poznać i skuteczniej promować. Książki te wydawane są w ramach serii wydawniczej Mazowiecka Akademia Książki. W latach 2004-2011 ukazało się 25 książek w tej serii. W 2012 roku ukażą się kolejne tytuły – książki laureatów tegorocznej edycji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 kwietnia 2012 roku – szczegóły w Regulaminie konkursu.

Koordynator konkursu: Anna Hejman, e-mail: a.hejman@mckis.waw.pl , tel.: 22 586 42 45.

Szczegóły na: http://www.mckis.waw.pl

Źródło: Inf.Pras.Dodał: Artysta.pl

Środa 1 lutego 2012 13:27

Ilość odsłon: 1857

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań