Artysta.pl na Facebooku

Krok po kroku do finału Akademii Artystycznej

"Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepszym." Ta sentencja Paula Coelho towarzyszy każdego dnia podopiecznym stowarzyszenia Krakowskiej Fabryki Talentów, w przygotowaniach do wielkiego finału –spektaklu „Muzeum Figur Woskowych”. Dzieci wystąpią na scenie Opery Krakowskiej 15 kwietnia 2013 roku.

Realizacja projektu Akademii Artystycznej „Krok w stronę sztuki” rozpoczęła się już w październiku 2012. Przez kilka miesięcy dzieci rozwijały swoje umiejętności na warsztatach: tanecznych, teatralnych, wokalnych i dziennikarskich. Warsztaty dają dzieciom możliwość rozwijania talentów, uczą systematyczności, pozwalają aktywnie spędzić czas wolny. Długie i mozolne przygotowania do finałowego spektaklu nie zniechęcają małych artystów, są oni w pełni zaangażowane i potrafią wzajemnie mobilizować się do dalszej pracy.

Przedstawienie „Muzeum Figur Woskowych” opowiada o tym co dzieje się w muzeum, gdy już wszyscy turyści wyjdą i zamkną za sobą drzwi. Spektakl ten to historia o oddaniu, wspólnocie i wierze we własne możliwości, a także przygoda dla widza i szansa dla biorących w nim młodych aktorów.

15 kwietnia spektakl w wykonaniu beneficjentów projektu dodatkowo uświetni występ gwiazd: Dawid Podsiadło (zwycięzca II edycji X-Factora), Klaudia Kulawik (finalistka I edycji „Mam talent”), Magda Welc (zwyciężczyni III edycji „Mam talent”), Anna Rossa (reprezentantka Lions Clubs Kraków na I Światowym Festiwalu Piosenki dla Niewidomych). Wraz z grupą teatralną wystąpi także Radosław Sołtys.

Obecnie podopieczni stowarzyszenia pracują nad choreografią pod okiem w pełni zaangażowanych instruktorów: Sabiny Pyka, Anny Kłos, Magdy Wołoch, Bernadety Zwierowskej, Michała Zakrzewskiego. Warsztaty aktorskie prowadzą Łukasz Raś oraz Damian Ziarek. Dzieci ćwiczą także wokal pod opieką Konrada Mastyło. Nad oprawą medialną spektaklu oraz warsztatami dziennikarskimi czuwa Anna Worobiec-Tonia. W realizacji przedsięwzięcia pomagają stowarzyszeniu: Paulina Bucała, Paulina Salaterska, Paweł Franaszek, Marta Kałwa, Gabriela Rutana, Magda Grelowska, Monika Maceluch, Agnieszka i Dominik Jabłońscy.Szczegółowe informacje dotyczące spektaklu i biletów:

Krakowska Akademia Tańca, Rynek Główny 34,

tel. 124296283, 501488382, mail: biuro.kft@wp.plwww.kft.org.plIP, UWDodał: Artysta.pl

Wtorek 26 marca 2013 16:39

Ilość odsłon: 1926

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław