Artysta.pl na Facebooku

LET IT ROLL Open Air Polska - Festiwal inny niż wszystkie!

mat.org.
Cała przygoda sięga historią 2008 roku, kiedy to ogromny sukces czeskich imprez Let It Roll skłonił promotorów do rozszerzenia swojej działalności. Na tym pomyśle wyrósł pierwszy festiwal open air, na którym aż trzytysięczna publiczność miała okazję bawić się przy dźwiękach drum and bass. Szybko okazało się, że fani chcą więcej. Rok później, dwa razy tyle osób miało okazję poskakać do setów takich gwiazd jak Chase & Status, Noisia, Ed Rush & Optical, czy Andy C, żeby wymienić tylko kilku. Cóż, jak się okazało - to wciąż było za mało!

Kolejny festiwal w 2010 roku to już ponad 8000 osób i line up pękający od największych nazwisk. Ku zdumieniu ekipy Let It Roll – publiczność się nie poddawała, wciąż chcąc więcej i więcej. Organizatorzy zaczęli więc zastanawiać się, czy może to w geograficznej przestrzeni rzecz nie spoczywa. W związku z tym zdecydowali się wyjść poza granice państwa, przemycając markę Let It Roll do swoich wschodnich sąsiadów – na Słowację. Idąc za ciosem kolejnych sukcesów, naturalnym wydawało się obrać nowy kierunek - tym razem na nasz kraj...

Do Polski Let It Roll weszło z wielkim hukiem! W połowie stycznia, w Galerii Szyb Wilson w Katowicach, zorganizowali 15 urodziny największej i najbardziej znanej wytwórni drum and bass na świecie - Hospital Records. Nie był to tylko High Contrast, ani nie tylko Netsky. Także Blokhe4d, John B, B-Complex, Joker, Hatcha, czy Youngsta! Jak widać ekipa spija samą śmietankę z międzynarodowej sceny, jednocześnie starając się odkrywać innych, wartych uwagi artystów. Dzięki Let It Roll każdy ma szansę zostać częścią historii muzyki elektronicznej. W tym roku organizowany jest konkurs DJ-ski, którego zwycięzca zagra przed aż ponad 4000-ną publicznością. Całym zamysłem Let It Roll jest nie tylko odtwarzanie świetnych nazwisk, ale także promowanie nowych, a co za tym idzie – rozwój tej muzyki. Tak jak Danny Byrd czy London Elektricity byli niegdyś przełomem w obrębie gatunku, tak i my czekamy na kolejny taki moment, tym razem na terenie zalewu Chechło-Nakło w Tarnowskich Górach, 10-go i 11-go sierpnia!

Festiwal sprosta szerokim wymaganiom muzycznym. Dwie sceny – „Czwórka” Main Stage, gdzie usłyszymy prawdziwą esencję Drum & Bass – m.in. London Elektricity, Danny Byrd, Ed Rush & Optical czy Aphrodite oraz Theraphy Session dla fanów cięższych brzmień gdzie zagrają m.in. The Panacea, The Sect, Limewax czy Counterstrike. Co więcej, organizatorzy dostarczą również mnóstwo atrakcji pozamuzycznych. Nie bez przyczyny festiwal nazywany jest „innym niż wszystkie”! Dodatkową zaletą jest malownicze miejsce, na którym odbędzie się to wydarzenie. Zmęczeni niekończącą się imprezą będą mogli ochłonąć w wodzie i odpocząć na plaży. Teren kempingu będzie w pełni wyposażony w sanitariaty (w tym prysznice), punkty gastronomiczne, darmową pitną wodę oraz inne tego rodzaju udogodnienia. Kilka lat doświadczenia gwarantuje pełny profesjonalizm ze strony ekipy Let It Roll. Organizatorzy zadbają także o maksymalne bezpieczeństwo uczestników.

Co tu więcej mówić, festiwal Let It Roll zapowiada się jako absolutne „must-to-be” wydarzenie 2012 roku, którego nie tyle nie można, co wręcz nie wolno pominąć! Jak śpiewał George Harrison: „Let It Roll across the floor”!!Pełny line-up prezentuje się następująco:

“Czwórka” Main Stage:

•LONDON ELEKTRICITY

•DANNY BYRD

•ED RUSH & OPTICAL

•APHRODITE

•MATRIX & FUTUREBOUND

•METRIK

•AUDIO

•B-COMPLEX

Support: Tom Encore, One Way, Gruesome, Bifidus Aktif, Suki, Pe:teTherapy Sessions Stage:

•THE PANACEA

•LIMEWAX

•THE SECT

•ROBYN CHAOS

•COUNTERSTRIKE

•FORBIDDEN SOCIETY

•SWITCH TECHNIQUE

Support: Zombie, Dubsknit aka Richard Murder, Neuropunks (N.one & Upalny), Paranoia (Dstr & AdamFormat), Krzyku, Moptron & ZENon, STHS, M4Y4, Chocolate LollipopsDwudniowe karnety już w sprzedaży!Zakup on-line:

Ticketportal: http://tiny.pl/hp8fp

Muno.pl: http://tiny.pl/hp8flMiejsca gdzie można nabyć bilety w tradycyjny sposób:

Ticketportal: http://tiny.pl/hp38x

Fortuna: http://tiny.pl/hp38mWięcej informacji: www.letitroll.plPortal Artysta.pl objął patronatem Festiwal Let It Roll Open Air.Dodał: Artysta.pl

Wtorek 3 lipca 2012 12:39

Ilość odsłon: 1464

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań