Artysta.pl na Facebooku

Męskie Granie znowu w trasie

Nadchodzące lato upłynie przy dźwiękach energetycznej muzyki w najlepszym, męskim wydaniu. Już po raz drugi rusza trasa koncertowa Męskie Granie, podczas której wybitni muzycy i artyści sztuk wizualnych spotkają się na scenie, by połączyć swe siły.

Celem pomysłodawców i twórców Męskiego Grania było stworzenie artystycznego wydarzenia, któremu towarzyszy fantastyczna atmosfera. Jeszcze ważniejsza była jednak idea, by przełamywać schematy poprzez zderzanie ze sobą silnych osobowości i tworzyć nową muzyczną jakość. Sześć znakomitych koncertów, podczas których w różnych miastach Polski bawiło się łącznie ponad 30 000 osób, udowodniło, że cel ten udało się osiągnąć.

Męskiemu Graniu już od początku towarzyszyło ogromne zainteresowanie. Projekt został entuzjastyczne przyjęty przez media i cieszył się wielkim uznaniem publiczności. Męskie Granie stało się sukcesem pokazując, że Polacy nie boją się zaskakujących muzycznych połączeń, artystycznych poszukiwań i nade wszystko cenią sobie dobrą muzyką. Tegoroczną trasę rozpoczął koncert w Żywcu – miejscu, z którego nieprzerwanie od 155 lat pochodzi marka głównego sponsora. Następne koncerty odbędą się w kolejne sobotnie wieczory w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Podczas koncertów wystąpią: DJ Eprom+Emade, Leszek Możdżer, Lech Janerka, Voo Voo i inni. Podobnie jak w zeszłym roku Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest Wojciech Waglewski.

Ponadto, w ramach koncertów, poza sceną powstanie Strefa Sztuki, gdzie swoje prace i działania będą przedstawiali autorzy filmów, animatorzy i performerzy. Działania artystyczne będą koordynowane przez Mariusza Wilczyńskiego. Podczas nadchodzącego koncertu w Warszawie będzie można obejrzeć jego prace w czasie występu z Wojciechem Waglewskim. Będzie można też obejrzeć prace młodych i uznanych twórców, takich jak Jakub Słomkowski czy Andrzej Jobczyk.

Kolejne koncerty w ramach Męskiego Grania odbędą się w Krakowie (30.07), Lublinie (06.08), Gdańsku (13.08), Wrocławiu (20.08) i Poznaniu (27.08).Dodał: Amelka

Czwartek 21 lipca 2011 12:57

Ilość odsłon: 1339

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Maugonia - Czwartek 21 lipca 2011 14:46
super! wybieram się, zastanawiam się tylko, czy będą jeszcze bilety na koncert w Krakowie...
szept - Czwartek 21 lipca 2011 15:35
czekałem cały rok... będzie super koncert
punkcheck - Czwartek 21 lipca 2011 15:50
Ja też w Gdańsku już się nastawiam, choć jeszcze dużo czasu zostało. Uwielbiam głos Waglewskiego i Możdżera, mogłabym ich słuchać na okrągło.
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice