Artysta.pl na Facebooku

Muchy atakują!

mat.zesp.
17 sierpnia możemy uznać za dzień ważny w karierze polskiego zespołu rockowego - Muchy. Zespół ten wypuścił nowy singiel „Zamarzam”, który jest już drugim z kolei singlem promującym ich nową płytę „Chcecicospowiedziec”.

Muchy rozpoczęły swoją działalność w roku 2004 w Poznaniu, a wszystko to stało się z inicjatywy Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego do których w 2008 roku dołączył Tomasz Skórka. Inspiracjami Much są takie zespoły jak: The Smiths, The Cure czy też Bloc Party.

Podążając śladami swoich idoli Muchy wydały dwie płyty: „Terroromans” oraz „Notoryczni Debiutanci”, która promowana była singlem „Przesilenie”. Trzecia płyta „Chcecicospowiedziec” jest już w drodze. Przy współpracy z wytwórnią Universal Music Polska, udało się ustalić premierę tego krążka na 18 września 2012 roku. Premierze albumu będzie towarzyszyć emisja filmu dokumentalnego o zespole w reżyserii Grzegorza Lipca. Przedpremierowe pokazy produkcji filmowej o tym samym tytule co nadchodzący krążek będzie można zobaczyć 17 września, w kinach Multikino w całej Polsce.

O Muchach głośno było już w 2006 roku w miesięczniku Machina oraz na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Rok 2007 przyniósł grupie mnóstwo nagród i wyróżnień, między innymi trzy nagrody „Miazga 2007” magazynu Pulp. Much nie zabrakło również na festiwalach muzycznych takich jak: Heineken Open’er Festival, Festiwal w Jarocinie, Seven Festival Music & More w Węgorzewie, Off Festival czy na tegorocznym Coke Life Music Festival.

Wraz z budowaniem kariery i zdobywaniem coraz większej ilości fanów, skład zespołu nieco się zmienił. Piotra Maciejewskiego od lutego 2011 roku zastąpił Damian Pielka. Obecnie w zespole grają Michał Wiraszko, Tomasz Skórka, Damian Pielka, Szymon Waliszewski oraz Krzysztof Zalewski-Brejdygant.

Muchy w tym składzie można usłyszeć na antenie Eski Rock w singlu „Zamarzam” jednocześnie promującego nowy album „Chcecicospowiedziec”.MWDodał: Artysta.pl

Poniedziałek 27 sierpnia 2012 12:50

Ilość odsłon: 1323

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice