Artysta.pl na Facebooku

Nadchodzi Skazaniec!

okładka okładka
Krzysztof Spadło zadebiutował na polskim rynku wydawniczym książką „Marzyciele i Pokutnicy”. Zbiór opowiadań został ciepło przyjęty wśród czytelników i krytyków. Na początku wrześniu autor zaprezentuje kolejne swoje dzieło, tym razem będzie to powieść „Skazaniec” składająca się z kilku tomów. Ósmego września będziemy mogli zapoznać się z pierwszym z nich pt. "Na pohybel całemu światu!".

Akcja rozpoczyna się na początku lat 20-tych ubiegłego stuleci i toczy się w murach Centralnego Więzienia we Wronkach (taką nazwę nosił wtedy obecny Zakład Karny we Wronkach). Bohaterem jest młody mężczyzna, który u progu dorosłego życia zostaje skazany na dożywocie. W tle powieści przewijają się wydarzenia historyczne, które miały miejsce ale nie znalazły one miejsca na kartach szkolnych podręczników do historii bowiem przyćmiły je inne, ważniejsze wydarzenia. I tak dla przykładu jest wzmianka o zamachu terrorystycznym na Cytadelę Warszawską, czytelnik dowie się również kiedy i gdzie dokonano pierwszej egzekucji za pomocą gazu oraz wiele innych smaczków historycznych. Książka jest napisana w narracji pierwszoosobowej.

Cytat z powieści: "Tego dnia, kiedy zbijałem tę cholerną skrzynię i
Krzysztof Spadło Krzysztof Spadło autor książki
wyobrażałem sobie, jak miło byłoby posłać aspirantowi Szumskiemu kilka gramów ołowiu pomiędzy oczy, gdzieś daleko stąd rodziła się okrutna ideologia. W tym samym czasie w murach bawarskiego więzienia Landsberg pewien skazaniec, który nazywał się Adolf Hitler, pisał swój szalony, okrutny manifest nienawiści, zatytułowany "Mein Kampf"."

Powieść "Skazaniec" będzie miała kilka tomów i jej akcja potoczy się przez długie dziesięciolecia. Historia zawiera wątki noszące znamiona sensacji, dramatu, thrillera, romansu a nawet dokument historycznego. Uważam, że atutem powieści jest jej wielogatunkowość, co oczywiście postrzegam jako ogromne wyzwanie dla mojej twórczości – opowiada Krzysztof Spadło.

Pierwszego września zostanie upubliczniony w internecie czterdziestosekundowy trailer zapowiadający książkę. Zdjęcia, do tej krótkiej zapowiedzi, zostały zrealizowane w Zakładzie Karnym we Wronkach.


MMZobacz więcej zdjęć w galerii:

Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec! Nadchodzi Skazaniec!

Dodał: Artysta.pl

Środa 14 sierpnia 2013 15:39

Ilość odsłon: 5808

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław