Artysta.pl na Facebooku

Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów

23 produkcje z ponad 50 filmów nadesłanych z całej Polski staną w szranki o najlepszy obraz tegorocznego Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów.

Widzowie, oprócz uczestnictwa w prezentacjach, będą mogli wybrać ich zdaniem najlepszy film festiwalu. Emocji będzie sporo bo w konkursie są obrazy amatorskie, które nie ustępują jakością zawodowym filmom. Na ekranie będzie można zobaczyć w nietuzinkowych rolach Mirosława Bakę, Cezarego Pazurę czy Agnieszkę Sienkiewicz i Mariusza Bonaszewskiego grających obecnie w serialu...”M jak miłość”.

Filmy oceniać będzie Jury w składzie: Cezary Harasimowicz (scenarzysta), Jarosław Boberek (aktor), Grzegorz Mostowicz Gerszt (aktor) oraz redaktorzy i krytycy filmowi pomysłodawcy nagrody ZŁOTY WĄŻ Krzysztof Spór i Kamil Śmiałkowski.

Prezentacje filmowe odbędą się 21 i 22 kwietnia 2012 roku w sali Teatru Robotniczego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie, wstęp 5 zł za dwa dni.

Szczegóły i program festiwalu dostępny niebawem na afiszach, stronie festiwalu www.efha.pl oraz na stronie www.mokisbielawa.pl.


Poniżej lista filmów konkursowych:


WINDAreż. Sebastian Kwidziński – Młody mężczyzna ginie potrącony przez samochód. Jego dusza, po „drugiej stronie”, zostaje zaproszona do podróży windą.

EXEreż. Sebastian Kłossowicz i Marcin Szymczyk – Apokaliptyczna wizja przyszłego świata, opanowanego przez cybernetyczne siły, w którym człowiek, jako taki, nie ma racji bytu.

LEŚNE DOŁYreż. Sławomir Kulikowski – w wiosce „zabitej dechami” pojawia się młode małżeństwo, które w spadku po wuju otrzymuje zaniedbany dworek. Nie wiedzą, że w wiosce, kilkadziesiąt lat wcześniej została zamordowana rodzina młynarza.

LORD VADER NA EMERYTURZEreż. Michał Paszczyk – Humoreska na temat życia największego, wszechświatowo-filmowego Imperatora po uzyskaniu świadczeń emerytalnych.

KROK DO WIECZNOŚCI reż. Błażej Kujawa – Bardzo niewychowawczy krótki metraż o złym wpływie książek na dzieci. Do chłopca zafascynowanego historią księcia Drakuli przybywają dwie zabłąkane wampirzyce.

SZKOLNA WYCIECZKA I NIEBYWALE REALISTYCZNY KOSZMAR WYCHOWAWCYreż. Daniel Kucharski – Shorcik o pewnej klasie, która zabłądziła na wycieczce. Jest to przykład jak można urozmaicić studniówkowy film.

KONSTRUKTORreż. Tessa Moult-Milewska – Animacja poklatkowa. Pewien nietuzinkowy konstruktor tworzy na zamówienie sobowtóry klientów. Zakochany i samotny tworzy swojego pomocnika.

PIÓROreż. Wiesław Zieliński – Erotyk z elementami fantastyki. Młoda dziewczyna otrzymuje w prezencie pióro. Jak się okaże, spełnia ono najskrytsze fantazje.

TWARZ Z GIPSUreż. Szymon Szymański – W galerii prezentowane są prace bardzo zdolnego rzeźbiarza. Wśród prac znajduje się „głowa” jednej z odwiedzających wystawę dam. Co łączy tych dwoje?

PIOTREK TRZYNASTEGOreż. Piotr Matwiejczyk – Polska parodia najbardziej znanych, amerykańskich horrorów. Na mazury przybywa nierozgarnięta grupa młodzieży. Ten weekend będzie obfitował w wiele emocji, niekoniecznie zakończonych happy endem.

ZWIASTUN LARPA BRACTWA SORONTARreż. Dominik Wawrzyniak - Jak zaprosić do uczestnictwa w grze terenowej (LARP) w stylu fantasy? Nakręcić fajny zwiastun.

WATAHAreż. Wiktor Kiełczykowski – Świat opanowany przez zombi. Grupa pozostających przy życiu najemników, uciekając przed „żywymi trupami” trafia do domu, w którym ukrywa się ojciec z dwoma córkami.

GRANICA WYTRZYMAŁOŚCIreż. Paweł Palenica – Zombi po raz kolejny. Tym razem dwoje młodych ludzi musi dostać się do samochodu, w którym znajduje się lekarstwo. Liczna grupa łaknących ich mózgów, bardzo im przeszkadza w realizacji misji.

NOCNA WYPRAWAreż. Mariusz Wirski – Animacja poklatkowa. Pewien mężczyzna, jadąc nocą przez las, zauważa leżące w poprzek drogi drzewo. Wychodzi z samochodu zastanawiając się jak usunąć przeszkodę. Nie wie, że niedaleko drogi znajduje się grób.

OPERACJA JASNOWIDZreż. Paweł Jóźwiak Rodan – Młoda studentka pisząca pracę na temat działania SB w czasach PRL-u nieoczekiwanie zaczyna widzieć ducha swojej zmarłej matki. Jak się okazuje była ona jasnowidzką i służby specjalne chciały namówić ją do współpracy.PRZYJĘTE WARUNKOWOA PERFECT HOUSEWIFE reż. Grzegorz Caputa – Humoreska zrealizowana w stylu amerykańskich reklam z lat 60-tych. Jeśli być perfekcyjną gospodynią domową to nie można marnować żadnej okazji na dożywienie mieszkańców.

FALEreż. Mateusz Koldun – W wyludnionym świecie, zdziesiątkowanym przez tajemniczy wirus, grupa młodych ludzi próbuje znaleźć resztki cywilizacji.

ANIMUSreż. Patryk Jurek – Człowiek uważający się za wskrzesiciela, pewnej nocy, podczas wykopywania zwłok na cmentarzu słyszy płacz dziecka. Wykopuje żywe niemowlę i przynosi je do domu. Jednak okazuje się, że jego działalność ma inne podłoże.

SNUFF MOVIEreż. Agnieszka Cieślicka – Młody, bezdomny człowiek zostaje zaproszony do wspólnego „mieszkania” z grupą innych bezdomnych. Przywódca grupy to człowiek zdecydowanie apodyktyczny i tajemniczy. Okazuje się, że cała grupa jest tajemnicza.

JUTRO NIE NADEJDZIE NIGDYreż. Maciej Cendrowski – Niedaleka przyszłość. Dwóch przyjaciół robi interes stulecia, sprzedają bossowi mafii porwaną dziewczynkę. Jeden z młodzieńców przez cały czas trwania transakcji ma dziwne wizje.FANTSATYCZNIE NAKRĘCONE SŁOWASERCE TEŚCIOWEJreż. Patryk Jurek – na podstawie opowiadania Rafała Dębskiego, pod tym samym tytułem.

VETOreż. Radosław Staszewski – na podstawie opowiadania Jacka Komudy, pod tym samym tytułem

CZARNE MOTYLEreż Anna Mrożek – na podstawie opowiadania Jarosław Grzędowicza, pod tym samym tytułemPROGRAM "eFHa FESTWIAL" 2012
PIĄTEK 20 kwietnia

godz.17.00

Warsztaty z montażu i realizacji dźwięku na planie i podczas montażu - Prowadza Adam Kwiatek i Janusz KamińskiSOBOTA 21 kwietnia

godz. 11.00 Spotkanie Polskim Garnizonem Legionu 501 - gry i zabawy rodem ze STAR WARS - teren ESP7 Oś. Włókniarzy

godz. 12.30 "Brzydkie też ładne"-happening z charakteryzacją - każdemu, kto będzie chciał, zrobiony zostanie element charakteryzacji rodem z horroru, warunkiem jest udział w „Strasznej Paradzie” - Plac Wolności

godz. 14.45 STRASZNA PARADA - przemarsz ucharakteryzowanych uczestników z Pl.Wolności do Teatru Robotniczego pod eskortą Legionu 501.

godz. 15.00 Oficjalne otwarcie III eFHa Festiwal

godz. 15.15 Prezentacje konkursowe

godz. 20.00 "Wieczorne o filmie Polaków dyskusje"- panel dyskusyjny zn udziałem jurorów festiwaluNIEDZIELA 21 kwietnia

godz. 11.00 Prezentacje konkursowe

godz. 13.30 Obrady jury, w międzyczasie:

- prezentacja filmów PLATIGE IMAGE : "Kinematograf", "Lekcja Nieskończoności", "Paths of hate".

- spotkanie z twórcami polskiej, niezależnej produkcji fantasy "Drużyna"

godz. 14.30 Podsumowanie konkursu festiwalu

godz. 15.00 Ogłoszenie wyników i uroczyste zamknięcie festiwalu.

Filmy ocenia Jury w składzie:Cezary Harasimowicz, Jarosław Boberek, Krzystof Spór, Grzegorz Mostowicz Gerszt, Kamil Śmiałkowski.

Widzowie, w drodze głosowania wybiorą najlepszy film festiwalu "Nagrodę publiczności".Do każdego zakupionego karnetu dołączona jest ulotka z kolejnością prezentacji.UWAGA! ZE WZGLĘDU NA CHARAKTER FESTIWALU WSTĘP DLA OSÓB POWYŻEJ 15 ROKU ŻYCIA


Portal Artysta.pl objął festiwal swoim patronatem.Zobacz więcej zdjęć w galerii:

Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów Nominacje do Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów

Dodał: Artysta.pl

Środa 11 kwietnia 2012 13:14

Ilość odsłon: 5879

Ocena: 4 (Głosów: 4)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

aniap - Piątek 13 kwietnia 2012 13:02
jestem ciekawa na jakim poziomie są te filmy. Tak ciężko o dobre fantasy lub horror, a o Polski to tym bardziej..
Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice