Artysta.pl na Facebooku

Nowa łódzka inicjatywa

Mieszkańcy Łodzi mogą wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w ramach przedsięwzięcia Ekologie Miejskie, poświęconego życiu w Łodzi. Ekologie mają pokazywać jak jest widziana Łódź i jak chciałaby być widziana. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na zależność między przyrodą a społeczeństwem: środowisko miejskie to relacje między ludźmi, codzienne dźwięki i trasy, ale też budynki, w których mieszkamy i ulice, którymi codziennie się przemieszczamy. Zwrócenie uwagi na obszary zaniedbane i marginalne pomoże w zmianie sposobu ich przeżywania i doświadczania.

Działania Ekologii Miejskich odbywają się poza budynkami Muzeum Sztuki, wynikają z doświadczania konkretnych miejsc. Odnaleźć można projekty rekreacyjne, performatywne, interwencyjne, a także propozycje rozwiązań przestrzennych opartych na długofalowych badaniach. Ekologie Miejskie posługują się dźwiękiem, ruchem, projektowaniem architekturą, designem i zielenią. Chodzi przecież o ekologię. Do działania zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Łodzi, przede wszystkim ci ze Starego Polesia, ale także Księżego Młyna i Śródmieścia.

Ekologie Miejskie współpracują z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami, fundacjami i wszelkimi oddolnymi inicjatywami działającymi na rzecz Łodzi. Istotną częścią działań są warsztaty będące formą wspólnej nauki, ale też okazją do wymiany doświadczeń. Projekt staje się coraz bardziej popularny i będzie kontynuowany także w roku 2012, a w kolejnych latach będzie miał stały program w siedzibie Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego 36.

Kolejne wydarzenie w ramach Ekologii Miejskich odbędzie się już 23 lipca o 17.00 na skwerku przy ul. Wólczańskiej 6. Obejrzeć będzie można koncert Łukasza z Bałut i Elektrycznego Węgorza. Przy okazji będzie można podziwiać skwerek, na którym doszło do wielu zmian dzięki wspólnej pracy zaangażowanych Łodzian. Miejsce zamieniło się w zieloną przestrzeń wypoczynku i rekreacji.Dodał: skorkapomaranczy

Środa 20 lipca 2011 10:36

Ilość odsłon: 1332

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Hada - Środa 20 lipca 2011 12:04
spoko inicjatywa. oby im się udało coś zdziałać, to nasze miasto chwilami wygląda tak smutno i szaro i zaniedbanie że się płakać chce... a często sami jesteśmy sobie winni, ale to oznacza też że możemy sami temu zaradzić.
Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin