Artysta.pl na Facebooku

OFF Festival NAJLEPSZY!

mat.org/off
OFF Festival zdobył statuetkę European Festival Award 2011 w kategorii Best Medium Festival. Pokonał dwa Niemieckie festiwale Berlin Festival i Melt! Festival oraz popularny również w śród Polaków Słowacki Pohoda Festiva i Czeski Rock for People.

Traktujemy to jako docenienie tego, co robiliśmy do tej pory, ale i wyzwanie – by kolejnymi edycjami potwierdzić, że zasłużyliśmy na to wyróżnienie – tak organizatorzy festiwalu odpowiadają na swojej stornie na wygraną. Jednak to nie jedyny sukces katowickiego
mat.org/off
festiwalu. Wygrał on również w zestawieniu Trójkowego Radiowego Domy Kultury na najlepsze wydarzenie rok. A już 23 stycznia poznamy kolejnych wykonawców zaproszonych do Katowic na OFF Festival 2012.

Wczoraj, podczas finałowej gali nagrodę odebrał osobiście założyciel i pomysłodawca festiwalu – Artur Rojek. Gala European Festival Awards odbyła się w holenderskim mieście Groningen. Trzecia edycja rozdania tych nagród była dla organizatorów pod wieloma względami rekordowa. Zagłosowało ponad 350 tysięcy osób na ponad 200 festiwali z 32 krajów.

Za najlepszy w kategorii duży festiwal 2011uznano węgierski Sziget, z kolei niemiecki Haldern Pop przyznano pierwszą nagrodę w śród małych imprez. Najgorętszym debiutantem tego roku został odbywający się w Belgii Extrema Outdoor Festival.

Wyróżniono również zespół Coldplay, który według głosujących jest najlepszą festiwalową gwiazdą 2011 roku. Doceniono również ich piosenkę „Viva La Vida”, którą uznano za najlepszy hymn imprez plenerowych.

mat.org/off
Nagrodę YOUROPE Lifetime Achievement Award, czyli za całokształt dotychczasowych osiągnięć przyznano Michaelowi Eavis załóżycielowi Glastonbury. Odbierając statuetkę Michael tak skomentował otrzymane wyróżnienie: 42 lata temu zacząłem coś w moim gospodarstwie, była to końcówka ery dzieci kwiatów. Mieliśmy wtedy mniej niż tysiąc osób. Teraz mamy 150 tysięcy ludzi zarejestrowanych do zakupu biletu na rok 2013. Natomiast Christof Huber, sekretarz generalny YOUROPE tak wypowiedział się o założycielu Glastonbury: Michael Eavis jest ikoną na europejskiej scenie festiwalu i moim zdaniem, Glastonbury jest matką wszystkich europejskich festiwali. On jest po prostu odpowiednią osobą, aby uzyskać Livetime Achievement Award na European Festival Award.

MMDodał: Artysta.pl

Piątek 13 stycznia 2012 13:01

Ilość odsłon: 1282

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław