Ogrom gatunków w muzyce
Gatunek muzyczny to typologia i kategoryzacja identyfikująca dźwięki muzyczne poprzez ich przynależność do określonej kategorii i rodzaju muzyki, przez co można je odróżnić od innych rodzajów. Na świecie istnieje wiele rodzajów gatunków muzycznych, i czasami trudno właściwie...
- Jak to po plażach Zanzibaru przyszła pora na drogi krajowe, czyli długo oczekiwany projekt Grzegorza Turnaua z zespołem Zakopower
Joanna Dzyr - FUTURO-NAUTA. Konkurs na tekst futurystyczno-naukowy
Artysta.pl - Polski kompozytor nominowany do Złotych Globów
Artysta.pl - MediaTory 2011 rozdane!
Artysta.pl - Pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet z udziałem cenionych polskich artystów
Artysta.pl - Teraźniejszość zawsze jest zła – rozmowa z Talatem Darvinoğlu
Artysta.pl - Przystań dla młodych artystów w świecie malarstwa komiksowego? Rozmowa z Markiem Kasperskim
Artysta.pl - W POSZUKIWANIU TALENTU
Artysta.pl
- MODULART.pl - baw się sztuką
Janusz Boruta - "Laboratorium Kreatywnego Działania". Cykl interdyscyplinarnych warsztatów dla Nauczycieli i pedagogów.
Chorea - Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą w Głuszycy
psychoskok - Premiera ksiażki Siepacze bogów, MAJ 2015 !!!!
EricAbsinthe - Sznurkowanie
Wojciech Szczepankiewicz - Na początek
Wojciech Szczepankiewicz - WYSTAWA MALARSTWA MACIEJA BERNHARDT
MDKiG - MACIEJ BERNHARDT / MALRSTWO
MDKiG
Plewimy Rynek Podgórski!
W najbliższy piątek (21 czerwca) artyści i kuratorzy uczestniczący w 5. edycji Grolsch ArtBoom Festivalu spotkają się o godz. 18.00 na Rynku Podgórskim aby… wspólnie wyplewić ten jeden z najpiękniejszych placów Podgórza. Chcą w ten sposób podziękować mieszkańcom za gościnę dla ich projektów i za umożliwienie realizacji w dzielnicy festiwalowych aktywności.
Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa, nie tylko tych mieszkających w Podgórzu. Zapewniamy niezbędne do pracy narzędzia, worki do pakowania wyrwanych chwastów, a także narzędzia do sprzątania. Zaczynamy o godz. 18.00. – Przez cały festiwal czuliśmy się w Podgórzu mile widzianymi gośćmi – podkreśla Małgorzata Gołębiewska, dyrektor artystyczna festiwalu. - Większość naszych instalacji miała charakter włączający: podkreślały tożsamość dzielnicy i wspólnotowy charakter działań, ale nie zmieniały jej na trwałe. Wspólną akcją na finał dwutygodniowego święta sztuki w przestrzeni publicznej chcemy nie tylko podziękować mieszkańcom za wsparcie, ale także poprawić jakość ich życia – w ramach Protestu społecznego Julii Vogl głośno narzekali bowiem na nieskoszoną trawę i chwasty szpecące Podgórze.
Po zakończeniu plewienia, o godz. 21.00 zapraszamy - także na Rynku Podgórskim - na projekcję dokumentu Krzysztofa Żwirblisa Muzeum Społeczne będącego rezultatem spotkań artysty i kuratorów z mieszkańcami, bez których Grolsch ArtBoom Festival nie byłby możliwy.
Przypominamy, że 5. Grolsch ArtBoom Festival rozpoczął się 7 czerwca i jako bohatera obrał właśnie Podgórze. Przez blisko dwa tygodnie zrealizowano piętnaście projektów wśród nich m.in.: Mural/Antymural Vovy Vorotniova podkreślający naturalne piękno czystej ściany, wspólnotowy projekt Grupy Medusa – Klopsztanga, trzepak reaktywacja, czy Second Moon Syndrome – sztuczny księżyc na Kładce Bernatka łączący obydwa brzegi miasta. W kinie Wrzos powstała niepokojąca dźwiękowa instalacja Katarzyny Krakowiak, Łukasz Skąpski zamknął w białym kontenerze 10 m sześciennych zimowego powietrza, a Krzysztof Żwirblis tworzył muzeum społeczne badając historie prywatne i zaangażowanie mieszkających tu ludzi. Charakter społecznej akcji miał także projekt Julii Vogl Kolorując niewidoczne w Podgórzu, w której mieszkańcy mieli zakwalifikować się do którejś z kolorystycznych kategorii określającej ich nastawienie, zawód, dyspozycje.
Na stronie festiwalu można zobaczyć film podsumowującego pierwszy festiwalowy tydzień.
Grolsch ArtBoom Festival - to największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Spośród innych festiwali poświęconych sztuce wyróżnia go to, że dzieła przygotowane na festiwal są prezentowane w przestrzeni publicznej miasta, dzięki czemu może zobaczyć je każdy – nie tylko osoby związane ze środowiskiem sztuki. Dzieła wchodzą w interakcję z otoczeniem i pobudzają przechodniów do refleksji nad rzeczywistością. Co roku w czerwcu, w Krakowie swoje projekty prezentują najwybitniejsi i najciekawsi współcześni twórcy. Dotychczas byli wśród nich m.in. Jenny Holzer, David Černý, Pavel Büchler, Marcin Maciejowski, Pipilotti Rist, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Grzegorz Sztwiertnia, Grupa Twożywo, Guy Ben-Ner, Robert Kuśmirowski i Grzegorz Drozd. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Małgorzata Gołębiewska, a organizuje go Krakowskie Biuro Festiwalowe. Od dwóch lat sponsorem tytularnym festiwalu jest marka Grolsch.
www.artboomfestival.pl
IP
Dodał: Artysta.pl
Środa 19 czerwca 2013 13:43
Ilość odsłon: 1861

Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...
zachodniopomorskie / Szczecin
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...
śląskie / Katowice
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...
wielkopolskie / Poznań
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...
dolnośląskie / Wrocław
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...
małopolskie / Kraków
