Artysta.pl na Facebooku

Prince na północy, Kanye West na południu

Organizatorzy letnich festiwali prześcigają się w zapraszaniu na swoje imprezy gwiazd światowej muzyki. Kilka tygodni temu wszystkich zelektryzowała wiadomość, że na festiwalu Opener w Gdyni wystąpi Prince. Wydawać by się mogło, że nic nie przebije tego wydarzenia. Jednak organizatorzy Coke Live Music Festival przebili chyba tę wiadomość. Gwiazdą krakowskiego festiwalu w tym roku będzie bowiem Kanye West!
Przepustką do sławy okazała się dla niego współpraca z Jayem-Z. Wyprodukował cztery utworu na jego płycie „The Blueprint”. W 2004 zadebiutował swoim albumem „The College Dropout”, który osiągnął drugie miejsce na liście sprzedaży Billboardu, bez względu na gatunek muzyczny. W zasadzie każda jego płyta osiągała podobny sukces. Kanye West nie trzyma się twardo jednego stylu, lecz miesza je z niesamowitą fantazją. Jego fanów już nie dziwią utwory grane z orkiestrą symfoniczną czy nawet śpiewane. Do współpracy przy swojej ostatniej płycie „My Beautiful Dark Twisted Fantasy”, wydanej w 2010 roku, Kanye West zaprosił między innymi Eltona Johna czy Alicię Keys.
Raper wystąpił także na festiwalu Coachella, jednym z najważniejszych festiwali muzycznych na kontynencie amerykańskim. Festiwal prezentuje wszystkich najważniejszych artystów sceny amerykańskiej. Podczas Coachelli bawiło się aż 75 tysięcy fanów muzyki!

Coke Live Music Festival odbędzie się w Krakowie w dniach 19-20 sierpnia. Oprócz Westa na festiwalu zagrają m.in. Interpol, Kid Cudi i The White Lies. Ceny biletów to 125zł (jednodniowa wejściówka) i 200zł (karnet).Dodał: karotka

Czwartek 16 czerwca 2011 10:45

Ilość odsłon: 1360

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Gudrun - Czwartek 16 czerwca 2011 12:01
Zwariowałam jak to zobaczyłam! Już myślałam, zeby się wybrać na koncert Kanyego do Kopenhagi tu taka niespodzianka! Nawet się nie muszę ruszać z własnego miasta. Absolutna rewelacja!! :D
Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice