Artysta.pl na Facebooku

Rusza trzecia edycja Bazgroła!

W tym roku do zabawy zostają zaproszone duety autorskie dziecko-dziecko, dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę, druga zaś wykonuje do niej ilustracje. Bajki powinny być autorskimi dziełami, swobodnymi przeróbkami, lub dziełami wykorzystującymi wątki lub postaci istniejących już utworów. Nie mogą to być bajki napisane na nowo lub nieco tylko skrócone.

Stronę poświęconą Bazgrołowi wraz z pełnym regulaminem, listą sponsorów, patronów oraz gotowymi pracami dla dzieci, które nie mogą znaleźć partnera do duetu znajdziecie na specjalnej podstronie dużego Ka.REGULAMIN

1. Cele konkursu:

Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci przedszkolnych, młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów.

2. Temat konkursu:

Wymyślenie, napisanie i zilustrowanie bajki przez duety autorskie składające z dwójki dzieci lub dziecka i osoby dorosłej (podział obowiązków dowolny).

Regulamin konkursu:

§1

Organizatorem konkursu plastyczno-literackiego jest portal kulturalny duże Ka(www.duzeka.pl) i Papierowy Pies (papierowypies.pl).

§2

Konkurs jest jednym z działań organizowanym przez portal duże Ka i Papierowy Pies, celem propagowania czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

§3

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego kraju, indywidualnie lub za pośrednictwem placówek szkolno-wychowawczych, bibliotek, domów kultury etc.

§4

Uczestnicy przygotowują bajkę mieszczącą się maksymalnie na trzech znormalizowanych stronach A4 oraz maksimum pięć ilustracji do niej w formacie A4 lub A3, przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych.

§5

Duety autorskie mogą zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę (bajka powinna zostać spisana i nagrana na płytę CD lub DVD i dołączona do rękopisu lub wydruku).

§6

Każda praca powinna zawierać następujące informacje:

1. imię i nazwisko autorów, wiek, klasa (dziecko), stopień pokrewieństwa z osobą dorosłą (jeśli jest ona częścią zespołu);

2. placówka, adres, telefon (wraz z numerem kierunkowym);

3. imię i nazwisko nauczyciela i/lub opiekuna, pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę.

§7

Termin nadsyłania prac do 15 kwietnia 2012 r. (liczy się data stempla pocztowego), na adres:

Portal kulturalny duże Ka

Bazgroł 2012

99-400 Łowicz

os. Broniewskiego 4/46

§8

Sześcioosobowe jury wyłoni w kwietniu laureata/-tkę oraz przyzna wyróżnienia.

§9

Wyniki konkursu zostaną podane na portalu duże Ka oraz Papierowym Psie do 25 maja 2012 roku. Wyniki zostaną też niezwłocznie przesłane do publikacji wszystkich mediom patronującym akcji.

§10

Przewidziane są nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundowane przez portal kulturalny duże Ka oraz grupę sponsorów wymienionych na ww. stronach interenetowych, dodatkowo zaś zwycięski duet (dzieci z opiekunami), zostanie zaproszona na koszt organizatora na uroczystość wręczenia nagród do Krakowa na Targi Książki dla Dzieci, które odbywają się w dniach 1-3 czerwca 2012 r. Organizator zobowiązuje się do pokrycia kosztów przejazdu (w obie strony), pobytu laureata wraz z opiekunem w Krakowie oraz zapewnienia programu rozrywkowego.

Bieżące informacje dotyczące nagród podawane będą na stronie konkursowej, portalu organizatora oraz przekazywane do rozpowszechnienia poprzez media patronów.

Wszystkie prace, które znajdą się w półfinale znajdą się w specjalnym pokonkursowym ebooku, który będzie można ściągnąć za darmo m.in. ze strony organizatorów.

§11

W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt z p.Grzegorzem Raczkiem nr tel. 883-098-505, e-mail: konkursy@duzeka.pl

§12

Uwagi dodatkowe:

1. Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania, nie będą brane pod uwagę.

2. Prace przechodzą na własność organizatorów i mogą być wystawiane podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie i prezentowane za pośrednictwem internetu na ww. stronach.

3. Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).

4. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione osobnym pismem lub telefonicznie o miejscu i godzinie uroczystego rozdania nagród.JURY KONKURSU:Przewodniczący (część literacka) - GRZEGORZ KASDEPKE

Pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor m.in. serii o detektywie Pozytywce, "Kiedy byłem mały...", "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu", "Horror! Czyli skąd się biorą dzieci", "Kacper z szuflady".

Przewodniczący (część plastyczna) - ROBERT ROMANOWICZ

Architekt, grafik, malarz, fotograf, rzeźbiarz i ilustrator.EWA ŚWIERŻEWSKA

Właścicielka i redaktor naczelna portalu Qlturka.pl - dziecko i kultura, tłumaczka, recenzentka.MAGDA WOSIK

Prowadzi zajęcia ze studentami w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Współpracowała m.in. z "Ciuchcią" i "Misiem" a obecnie ze "Świerszczykiem". Autorka plakatu „Dzisiaj Polska”, promującego polską prezydencję w Unii Europejskiej.PIOTR RYCHEL

Jeden z najzdolniejszych polskich grafików. Projektuje i brawurowo ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki. W latach 2003-2008 Redaktor Naczelny dwutygodnika "Miś". Zilustrował m.in. "Piosenkę dla Karla", "Zając", "Dyzio i Kraina Zabawy", "O, ja cię! Smok w krawacie!"http://duzeka.plŹródło: IPDodał: Artysta.pl

Wtorek 10 kwietnia 2012 11:48

Ilość odsłon: 2623

Ocena: 4 (Głosów: 4)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

aniap - Piątek 13 kwietnia 2012 13:00
szkoda, że nie mogą to być zupełnie własne bajki.całkowicie wymyślone przez duety.
Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław