Artysta.pl na Facebooku

Snoop Dogg kolejną gwiazdą Coke Live Music Festival

mat/alterart
W kwietniu tego roku Snoop Dogg i jego długoletni przyjaciel i zarazem odkrywca talentu, Dr. Dre zamykali najsłynniejszy amerykański festiwal, czyli kalifornijską Coachellę. Koncert, o którym informowały media na całym świecie, z uwagi na użycie hologramu z nieżyjącym od piętnastu lat 2Pac’iem, stał się wydarzeniem nie tylko z powodu zastosowania nowoczesnej technologii, ale także, a może przede wszystkim, dlatego, że najważniejsze hiphopowe postaci Zachodniego Wybrzeża pokazały w jak świetnej są formie. Prym na scenie wiódł czterdziestoletni Snoop Dogg. Rapował wszystkie swoje legendarne kawałki, zapraszał gości, pełnił rolę konferansjera i znakomicie się bawił.

Jego świetne samopoczucie jest w pełni uzasadnione. Z ponad 15 milionami sprzedanych albumów Snoop od dwóch dekad plasuje się w czołówce amerykańskich raperów. Jego najsłynniejszym dziełem, do którego odwołują się hiphopowcy na całym świecie, cały czas pozostaje „Doggystyle”, klasyka gangsta rapu wydana w 1993 roku. Liczbę gościnnych występów na płytach innych wykonawców może liczyć w setkach, a do batalionu swoich hitów, na które składają się m.in. „What’s My Name?”; „Gin & Juice”; „Drop It Like It’s Hot” i dziesiątki innych Snoop dołożył w ubiegłym roku wspólne nagranie z Wiz Khalifą, zatytułowane „Young, Wild & Free”. Ciężko wskazać też innego tej klasy rapera, który może być headlinerem awangardowo-elektronicznego festiwalu, w rodzaju londyńskiego Bloc Festival. Za trzy tygodnie Snoop będzie tam największą gwiazdą obok Orbital i Steve’a Reicha!

Snopp nigdy nie odcina kuponów od swojej sławy, szukając zamiast tego nowych pomysłów na swoją muzykę. Niech za przykład posłuży ostatni studyjny album Snoop Dogga „Doggumentary”. Wśród producentów tej płyty znalazł się zarówno Kanye West, młodziutki producent Lex Luger czy wokalista i muzyk zespołów Blur i Gorillaz, Damon Albarn. Z tym ostatnim Snoop miał zresztą okazję pracować kilka lat wcześniej, kiedy utwór z jego udziałem otwierał płytę „Plastic Beach”, a później koncert w ramach trasy promującej wydawnictwo. Na ten rok zapowiedziana jest premiera kolejnej płyty rapera pt. „Reincarnated”. Producentem materiału jest ponoć Diplo, a całość zmierza w kierunku klasycznego reggae.

Na poza muzyczną działalność Snoop Dogga składają się występy w filmach i serialach, prowadzi swój własny show w telewizji i radiu, ma własną linię ubrań, jest trenerem footballu i szefuje młodzieżowej lidze piłkarskiej. Jednak w natłoku tak wielu zajęć i planów związanych z nagraniem swojego dwunastego albumu znalazł czas na koncert w Polsce!Bilety już w sprzedaży:

Karnet dwudniowy - 200 PLN

Karnet dwudniowy z polem namiotowym – 225 PLN

Bilet jednodniowy – 125 PLNWięcej informacji: www.cocacola.pl i www.livefestival.plIPDodał: Artysta.pl

Poniedziałek 18 czerwca 2012 16:13

Ilość odsłon: 1404

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław