Artysta.pl na Facebooku

Świeże brzmienie na Coke Live!

Zakończyła się piąta już edycja konkursu towarzyszącą największemu krakowskiemu festiwalowi, jakim jest Coke Live Festival. Zgłoszenia były przyjmowane na początku marca, a następnie w ramach jury wybrano 10 zespołów, które brały udział w warsztatach muzycznych pod okiem doświadczonych muzyków i producentów. W kolejnym głosowaniu wybierano zespoły, które miały szanse zaprezentować się na specjalnie zorganizowanym koncercie w Warszawie – do koncertu dopuszczone zostało 5 zespołów, które starły się w walce finałowej, były to: Last Blush, Hajva, New New, Vallium i Dead On Time. Do 9.06 można było głosować na wybranego artystę. 15 czerwca organizator ogłosił, że zwycięzcą tegorocznej edycji został krakowski zespół Vallium.

Nagród dla laureata jest kilka, przede wszystkim występ podczas festiwalu w sierpniu, a zatem w otoczeniu gwiazd takich jak Interpol, You Me AT 6 czy Kid Cudi. Ponadto muzycy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu muzycznego oraz sesję nagraniową w profesjonalnym studio. To niepowtarzalna szansa na zaistnienie na serio na polskiej scenie muzycznej.

Zespół Vallium powstał w Krakowie w roku 2005, a tworzą go: Artur Starżyk (wokal), Michał Marczak (bas), Marcin Wolski (perksuja) i Jakub Jaworski (gitara). Muzyczne inspiracje zespołu to między innymi Led Zeppelin, Coldplay, Sigur Ros czy The Doors, ale także muzyka etno, co zaowocowało wykorzystaniem instrumentów takich jak wietnamska drumla Dan Moi czy indyjska tampura. Pozostaje trzymać kciuki za młodych muzyków, aby w momencie, gdy staną się bardziej rozpoznawalni nie zatracili prawdziwej miłości do muzyki i radości z możliwości grania dla ludzi - żywiołowe koncerty podczas których panuje niesamowita atmosfera to znak rozpoznawczy chłopaków z krakowskiego Vallium.Dodał: boric

Piątek 17 czerwca 2011 08:31

Ilość odsłon: 1412

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

wrona - Piątek 17 czerwca 2011 09:05
woooow!!!! Brawo Vallium!!! ależ się cieszę :D
Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin