Artysta.pl na Facebooku

Sztuka współczesna oswojona

Młode pokolenie ludzi żyje w większości przypadków z dala od sztuki. Nie ma ono nawet możliwości zapoznania się z nią, a co dopiero jej polubienia, czy pokochania. Organizatorzy warsztatów artystycznych, pochodzący z Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęt Sztuk Pięknych podjęli się tego trudnego zadania. Ich celem jest nauczenie młodych ludzi wrażliwości na sztukę – w każdym jej aspekcie czy przejawie. Jest to niewątpliwie zadanie karkołomne, ale organizatorzy warsztatów są optymistami.
W ramach warsztatów organizowane są co tydzień spotkania, które mają przekonać młodzież i dzieci, że w każdym z nas drzemie dusza artysty. Wystarczy tylko sięgnąć do własnej fantazji i uruchomić wyobraźnię, a przecież to dzieci mają ją najbogatszą. Wszystkie spotkania, jakie Dolnośląskie Towarzystwo Zachęt Sztuk Pięknych zorganizuje, będą się skupiały na tematach istniejących gdzieś na styku designu i sztuki, graficznej mapy dźwięków dzielnicy, tożsamości miejsca czy przekształcania przestrzeni publicznej. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, dlatego też każdy może wziąć w nich udział, jeśli tylko chce. Warsztaty mają miejsce raz w tygodniu, we wtorki i odbywają się w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Początek spotkania jest o godzinie 10, a koniec gdzieś w okolicach 11:30-12:00. Aby wziąć udział w warsztatach trzeba wcześniej zarezerwować sobie miejsce.
Organizatorzy warsztatów pragną skoncentrować się przede wszystkim na tym, aby dzieci w swoim życiu chciały wykorzystywać własną wyobraźnię. Należy ją pielęgnować, bowiem pozwala ona na zupełnie inne, świeże spojrzenie na otaczający nasz świat. Młodzi ludzie mają kompletnie odmienną od dorosłych percepcję, która pozwala na inną definicję rzeczywistości, opierającą się wyłącznie na subiektywnych odczuciach.
Spotkania w Muzeum Architektury we Wrocławiu zostaną wzbogacone o zabawę ze specjalnie ku temu stworzonymi obiektami i obrazami. Pozwolą one uczestnikom na dostrzeżenie pewnej wieloznaczności, która charakteryzuje świat wizualny.Dodał: weatherwax

Poniedziałek 20 czerwca 2011 16:36

Ilość odsłon: 1759

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

portoryko - Poniedziałek 20 czerwca 2011 18:34
Szkoda, że wcześniej czegoś takiego nie było, tylko się zabierało do muzeum i mówiło "oglądaj i podziwiaj". Dobrze jednak, że teraz cokolwiek zaczyna się zmieniać i mam nadzieję, że szybko dotrze do innych miast
Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław