Artysta.pl na Facebooku

TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice

Od 29 lipca do 2 września w Katowicach powstanie 5-tygodniowy, interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny w Rondzie Sztuki. Będzie to platforma pomiędzy sztuką, designem, fotografią, muzyką, literaturą i architekturą. Program podzieli wydarzenia na 2 bloki: działania i prezentacji. W ramach nich goście z zewnątrz spojrzą na Katowice z innej, świeżej perspektywy, proponując inne myślenie o tym mieście, a artyści i twórcy ze Śląska opowiedzą o swoich fascynacjach tym miastem.

W trakcie „TAKK!” odbędzie się także wiele mikrofestiwali i projektów artystycznych. Śląska grupa projektantów Wzorro (złożona z absolwentów katowickiej ASP) zaprosi do współpracy designerów z grupy USIN-e z Francji, by razem naprawić miasto. Wspólne działania, do których zapraszani będą także mieszkańcy miasta, zrewitalizują jego zdegradowane części i zaktywizują lokalnych mieszkańców.

Zaproszeni artyści będą realizować swoje pomysły poza obrębem galerii. Będą kreować sytuacje wspólnotowe, przekonywać odbiorców, że sztuka współczesna nie musi być ciężkostrawna i hermetyczna. Podczas całodziennych warsztatów miasto zostanie naznaczone tymczasowymi sygnaturami-realizacjami poszczególnych artystów.

W Rondzie Sztuki odbędą się warsztaty komiksowe. Zderzenie ze sobą dwóch perspektyw: z zewnątrz i od środka, stanowić będzie bazę do realizacji opowieści komiksowej na temat ludzi żyjących w regionie. Projekt poprowadzą MichałŚledźŚledziński i Jacek Frąś.

Nowych dźwięków w różnorodnej stylistyce będzie mozna szukać podczas cyklu muzycznego „Europejskie i polskie brzmienia”. Nowoczesne brzmienia elektroniczna przeplatać się będą z koncertami muzyki czerpiącej inspirację z folku czy muzyki regionalnej. Zagraniczne zespoły będą występować wraz z zespołami polskimi, dopasowanymi stylistycznie do muzyki zagranicznego wykonawcy.Dodał: portoryko

Środa 20 lipca 2011 13:00

Ilość odsłon: 1919

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

cemoll - Środa 20 lipca 2011 13:56
spoko pomysł. i jak tu się pogodzić z tym, że Katowice nie zostały ESK..?
Maugonia - Środa 20 lipca 2011 14:29
Katowice naprawdę bardzo mocno uaktywniły się kulturalnie i to wielka szkoda, że dostały tytułu ESK. Cieszę się, że mam do Katowic tak niedaleko i będę mogła wziąć udział :)
kafffka - Środa 10 sierpnia 2011 12:52
Bardzo podoba mi się pomysł łączenia różnych dziedzin sztuki i wyciąganie z tego czegoś nowego, tak jak się to dzieje w tym przypadku. No i dodatkowym plusem jest to, że dzieje się coś ciekawego w trakcie wakacji.
materac - Czwartek 18 sierpnia 2011 14:32
coraz głośniej o tej akcji. Jednak szacunek dla Katowic za te wszystkie akcje i pomysły, których realizacja okazuje się równie dobra.
piotrbbelka - Poniedziałek 22 sierpnia 2011 10:35
Fajnie, pojawiają się już informacje w ogólnopolskich mediach, dostępne nie tylko dla pasjonatów i zainteresowanych. Sam muszę się wybrać, bo zaraz się skończy i będę załował, że się nie wybrałem.
Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin