Artysta.pl na Facebooku

THE GREEN DESIGN COMPETITION

mat.pras.
Holenderski Design Week (DDW) i Holenderskie Ministerstwo Spraw Gospodarczych, Rolnictwa i Innowacji organizują Green Design Competition.
To konkurs przeznaczony dla przedsiębiorców w branży projektowania, dla indywidualnych projektantów (i zespołów) z wizją, jak ma wyglądać design w przyszłości. Celem konkursu jest znalezienie utalentowanych przedsiębiorców z branży, którzy mają na celu stworzenie nowego produktu podtrzymującego ideę bioróżnorodności, zarówno w sferze pomysłu, jak i produkcję i użytkowanie.

Kategoria pierwsza

Pierwsza kategoria przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy działają w branży projektowania i którzy dążą do rozszerzenia swojej działalności na rynek międzynarodowy dzięki opracowaniu produktu, który przyczynia się do utrzymania bioróżnorodności. Pierwsza nagroda w tej kategorii wynosi 25.000 euro. Przyznane zostaną też trzy nagrody po 1.250 euro.

Kryteria uczestnictwa: firma projektowa została założona ponad 2 lata temu, podejmuje działania na rynku międzynarodowym, właściciel jest profesjonalnym designerem po akademii, politechnice itp., generuje nie więcej niż 250.000 euro rocznego obrotu.

Kategoria druga

Druga kategoria przeznaczona jest dla przyszłych przedsiębiorców w branży projektowej – dla absolwentów i młodych profesjonalistów. Pierwsza nagroda wynosi 15.000 euro. Przyznane zostaną też trzy nagrody po 1.250 euro.
Kryteria uczestnictwa: projektanci indywidualni lub firmy projektowe (założone w ciągu ostatnich dwóch lat); wykształcenie designerskie – po akademii lub politechnice itp. lub studenci, którzy ukończą uczelnię w 2012 r.

I etap – termin rejestracji: do 10 lutego 2012 r.

Uczestnicy dostarczają swoje portfolio, propozycję projektu i biznesplan jego wdrożenia. W tym etapie zostanie wyłonionych do 40 projektów – po 20 w każdej kategorii.
Warsztaty

Finaliści (indywidualni projektanci lub zespoły) zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach. Warsztaty planowane są podczas sympozjum w dniu 15 marca 2012 r. w Holandii i obejmą zagadnienia takie, jak: bioróżnorodność, przedsiębiorczość, pisanie biznesplanu, technologia i innowacje. Warsztaty będą wspierać uczestników w rozwijaniu ich doświadczeń.

II etap – termin: do 6 kwietnia 2012 r.

Wybrani w pierwszym etapie konkursu uczestnicy będą musieli dostarczyć bardziej dokładne i kompletne wizualizacje projektu oraz szczegółowy biznesplan jego wdrożenia, z uwzględnieniem bioróżnorodności.

Więcej informacji: www.thegreendesigncompetition.com

Źródło: Inf.pras.Dodał: Artysta.pl

Środa 11 stycznia 2012 12:20

Ilość odsłon: 1812

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin