Artysta.pl na Facebooku

Top Trendy festiwal

3 czerwca w Sopocie rozpocznie się siódma edycja festiwalu Top Trendy. Pierwszego dnia widzów czekają aż trzy koncerty: TOP, jubileusz i recital. Na scenie wystąpią artyści, którzy w ostatnim roku sprzedali najwięcej płyt: Ania Dąbrowska, Monika Brodka, Raz Dwa Trzy, Maryla Rodowicz, Kult, O.S.T.R., Ania Wyszkoni, Marcin Wyrostek Tango Corazon Quartet, Czesław Śpiewa i KOMBII. Podczas koncertu nie zobaczymy O.S.T.R. Ani Kultu – nie pojawią się na festiwalu ze względu na „niezależność artystyczną”. Łódzki artysta oraz grupa Kult bardzo mocno odcinają się od komercyjnych wydarzeń, a do takich z pewnością można zaliczyć festiwal Top Trendy.
Na scenie wystąpi także nietypowy duet składający się z Muńka i Jana Nowickiego.
Po koncercie TOP czeka nas recital Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego – duetu romantyczno-nostalgicznego, który wprowadzi nas w nieco bardziej rozmarzony nastrój. Wieczór zakończy się w towarzystwie Kory, która zaśpiewa podczas swojego jubileuszowego koncertu.

Drugi dzień festiwalu upłynie nam pod znakiem dobrego humoru i wybuchów śmiechu – scena zostanie oddana najlepszym i najpopularniejszym zespołom kabaretowym i satyrykom. Na scenie zobaczymy m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Cezarego Pazurę, Piotra Bałtroczyka, Jerzego Kryszaka, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących oraz zwycięzcę „Stand up. Zabij mnie śmiechem” - Michała Kempę. Noc kabaretowa odbędzię się już po raz ósmy. W roli prowadzącego – Kabaret Ani Mru Mru!

Podczas ostatniego dnia festiwalu zaprezentują się finaliści konkursu „trendy” - młodzi i utalentowani wykonawcy wpisujący się w nowe kierunki rozwoju polskiej sceny muzycznej. Do eliminacji w tym roku wpłynęło 420 zgłoszeń. Profesjonalne muzyczne jury składające się z przedstawicieli największych polskich mediów wybierze grupę artystów, którzy będą mogli się zaprezentować podczas Festiwalu. Rok temu nagroda trafiła do Natalii Lesz, internauci z kolei nagrodzili Aniqę. Nagroda jury trafiła do grupy FOX, a nagroda główna, jaką jest nagroda publiczności, trafiła do rąk zespołu Volver.
Oprócz występów młodych wykonawców odbędą się także dwa muzyczne show: Dody oraz Kayah, która do współpracy zaprosiła m.in. Krzysztofa Kiljańskiego, Kapelę Cygańską, Marcina Wyrostka oraz Royal Quartet.Dodał: truskaweczka

Środa 8 czerwca 2011 10:43

Ilość odsłon: 1362

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań