Artysta.pl na Facebooku

Twoja klisza z powstania - gra miejska

6 sierpnia o 21.00 na Starym Mieście w Warszawie rozpocznie się 5. edycja fotograficznej gry miejskiej “Twoja klisza z powstania”, organizowana w ramach obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstańczy fotoreporterzy i operatorzy będą mieli okazję odkryć nieznane zakątki warszawskiego Starego Miasta - tam bowiem rozegra się prawdziwie konspiracyjna rywalizacja śladami powstańczego fotoreportera - Wiesława Chrzanowskiego. W czasie gry będzie można się dowiedzieć jak się robiło zupę pluj i jak wyglądała powstańcza przysięga.

Po raz raz pierwszy gra będzie się rozgrywać w godzinach nocnych, a specjalnie przygotowane iluminacje przypomną uroki Starówki. Główne zadanie dla uczestników będzie polegało na wskazaniu lokalizacji zdjęć Powstańców ukrytych w zakonspirowanych i specjalnie iluminowanych punktach.
Każdy z uczestników będzie musiał wykonać zadanie, które wprowadzi go w realia wydarzeń czasów Powstania. Pokonają oni 2 km trasę oraz wykonają zadania takie jak odnalezienie mapy, tajnego komunikatu czy znalezienie konspiratora. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety, po właściwym wykonaniu wszystkich zadań. W tym roku dodatkowo uczestnicy będą mogli nagrywać krótkie filmy, które wezmą udział w zaplanowanym na jesień konkursie.

Tegoroczna edycja inspirowana jest działalnością twórczą Wiesława Chrzanowskiego, powstańca i reportażysty, legendarnego fotografa walk powstańczych na Starym Mieście. Jego powstańcza twórczość będzie prezentowana na wystawie “Ludzie Starówki” od 2 sierpnia 2011 w Fotoplastikonie Warszawskim.Dodał: innuendo

Wtorek 26 lipca 2011 15:28

Ilość odsłon: 1332

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Ruth - Wtorek 26 lipca 2011 16:02
Bardzo dobry pomysł na popularyzowanie tego tematu wśród najmłodszych. Nie jest z Warszawy więc nie będę mogła wziąć udziału, ale pomysł bardzo mi się podoba. W taki sposób uczmy nasze dzieci historii :)
Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków