Artysta.pl na Facebooku

Uruchamiamy Przetwórnię! Słów kilka o projekcie twórczym.

Grupa FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki oraz mecenasami projektu Akademią Nikona i Szerokim Kadrem ogłosili wczoraj oficjalny początek projektu „Przetwórnia”. Jest to projekt twórczy kierowany do fotografów, w którym udział bierze także Tomasz Gudzowaty.

Przetwórnia to innowacyjny pomysł grupy FotoBzik. W każdej edycji projektu udział weźmie zaproszony przez organizatorów, wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji będzie nie kto inny jak Tomasz Gudzowaty – fotografik, kilkakrotny laureat międzynarodowych nagród World Press Photo, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów na Świecie.

ETAPY PROJEKTU:

Pierwszy etap to nabór projektów fotograficznych. Każdy autor może nadesłać swój cykl zdjęć od 5 do 15 fotografii o tematyce zbliżonej do zainteresowań Tomasza Gudzowatego. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 25 lutego 2013 roku.

Organizatorzy wyłonią 10 najciekawszych cykli spośród nadesłanych zestawów. Wybrane prace będzie oceniał i analizował Tomasz Gudzowaty na spotkaniu 24 marca 2013 roku, które będzie finałem projektu. Ekspert dokona publicznej analizy wybranych 10 zestawów oraz wyłoni 3 fotografów, z którymi będzie pracował jako kurator ich wystawy fotograficznej.

W dalszej części spotkania to trzej wybrani autorzy będą gośćmi eksperta Tomasza Gudzowaty, który zada im ciekawe pytania na tematy związane z ich drogą twórczą. Taka formuła spotkania pozwoli publiczności poznać zarówno eksperta, jak również najciekawszych autorów każdej edycji Projektu Przetwórnia. Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie.

Do kogo jest skierowany?

Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, ale również do zaawansowanych fotoamatorów.

Co można zyskać?

Niepowtarzalną okazję konfrontacji swoich fotografii z uznanym twórcą, możliwość usłyszenia wielu bezcennych uwag i wskazówek od mistrza, a także szansę na pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności.

Dodatkowo można wziąć udział w wystawie, której kuratorem będzie wybitna osobowość świata fotografii. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja katalogu.

Organizatorzy pokryją koszty związane z produkcją wystawy oraz jej promocjąwww.projektprzetwornia.comPortal Artysta.pl objął patronatem medialnym projekt „Przetwórnia”.IPDodał: Artysta.pl

Wtorek 18 grudnia 2012 13:34

Ilość odsłon: 2154

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań