Artysta.pl na Facebooku

Uruchamiamy Przetwórnię! Słów kilka o projekcie twórczym.

Grupa FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki oraz mecenasami projektu Akademią Nikona i Szerokim Kadrem ogłosili wczoraj oficjalny początek projektu „Przetwórnia”. Jest to projekt twórczy kierowany do fotografów, w którym udział bierze także Tomasz Gudzowaty.

Przetwórnia to innowacyjny pomysł grupy FotoBzik. W każdej edycji projektu udział weźmie zaproszony przez organizatorów, wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji będzie nie kto inny jak Tomasz Gudzowaty – fotografik, kilkakrotny laureat międzynarodowych nagród World Press Photo, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów na Świecie.

ETAPY PROJEKTU:

Pierwszy etap to nabór projektów fotograficznych. Każdy autor może nadesłać swój cykl zdjęć od 5 do 15 fotografii o tematyce zbliżonej do zainteresowań Tomasza Gudzowatego. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 25 lutego 2013 roku.

Organizatorzy wyłonią 10 najciekawszych cykli spośród nadesłanych zestawów. Wybrane prace będzie oceniał i analizował Tomasz Gudzowaty na spotkaniu 24 marca 2013 roku, które będzie finałem projektu. Ekspert dokona publicznej analizy wybranych 10 zestawów oraz wyłoni 3 fotografów, z którymi będzie pracował jako kurator ich wystawy fotograficznej.

W dalszej części spotkania to trzej wybrani autorzy będą gośćmi eksperta Tomasza Gudzowaty, który zada im ciekawe pytania na tematy związane z ich drogą twórczą. Taka formuła spotkania pozwoli publiczności poznać zarówno eksperta, jak również najciekawszych autorów każdej edycji Projektu Przetwórnia. Projekt uwieńczy wystawa nagrodzonych prac w galerii Pauza w Krakowie.

Do kogo jest skierowany?

Do wszystkich świadomie posługujących się medium fotograficznym. Do studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, ale również do zaawansowanych fotoamatorów.

Co można zyskać?

Niepowtarzalną okazję konfrontacji swoich fotografii z uznanym twórcą, możliwość usłyszenia wielu bezcennych uwag i wskazówek od mistrza, a także szansę na pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności.

Dodatkowo można wziąć udział w wystawie, której kuratorem będzie wybitna osobowość świata fotografii. Wystawie towarzyszyć będzie publikacja katalogu.

Organizatorzy pokryją koszty związane z produkcją wystawy oraz jej promocjąwww.projektprzetwornia.comPortal Artysta.pl objął patronatem medialnym projekt „Przetwórnia”.IPDodał: Artysta.pl

Wtorek 18 grudnia 2012 13:34

Ilość odsłon: 2005

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław