Artysta.pl na Facebooku

US3 zagra w Polsce

Zespół w czasie mini-trasy po Polsce będzie promował krążek „Lie, Cheat & Steal”. Us3 to legendarny projekt acid jazzowy z Londynu kierowany przed Geoffa Wilkinsona. Zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy Wilkinsona i producenta – Mela Simpsona. Rozgłos zyskali dzięki nowej aranżacji klasycznego utworu Herbiego Hancocka ‘Cantaloupe Island’. ‘Cantaloop (Flip Fantasia)’ szturmem dostał się na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie i został okrzyknięty muzycznym fenomenem lat 90tych. Singiel promował album ‘Hand On The Torch’ wydany przez Blue Note i był pierwszym albumem w historii tej wytwórni, który osiągnął nakład ponad 1 mln egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. 

Międzynarodowy sukces utwierdził Geoffa w przekonaniu, że jego pomysł na nietypowe pokazanie jazzu w nowej acid jazzowej odsłonie z wykorzystaniem mocnych hip-hopowych bitów oraz młodych raperów jest właściwym kierunkiem i jednocześnie stanie się znakiem rozpoznawczym grupy. 

W 1996 roku otworzył się nowy rozdział w historii zespołu. Wraz z odejściem Mela Simpsona Geoff Wilkinson postanowił, że na każdym nowym albumie Us3 będą się pojawiali nowi wokaliści. Do tej pory Wilkinson współpracował m.in. z: KCB, Shabaam Sahdeeq, Reggi Wyns, Mpho Skeef, Akil Dasan, Gaston, Sene, Brook Yung.

W 2011 roku Us3 powraca z ósmym w swoim dorobku albumem ‘Lie, Cheat & Steal’. Na płycie, której premierę przewidziano na początek października 2011 pojawią się Oveous Maximus – raper z Nowego Jorku z korzeniami z Puerto Rico oraz Akala – uznany raper z Londynu, młodszy brat Ms.Dynamite, zdobywca prestiżowej nagrody MOBO. Płyta to kalejdoskop dźwięków latino, funky, afrobeat wymieszany przez Dj First Rate obecny w utworze ‘(You Are) So Corrupt’ po inspirowany bluesem ‘Wild West’ i naładowany breakbeatem ‘Puppet Master’. 

Oprócz koncertu w klubie Stodoła Us3 zagra we Wrocławiu (21.10), Bydgoszczy (22.10) i Krakowie (23.10). Bilety na koncert do nabycia w cenie 79 lub 100 złotych.Dodał: MarKo

Wtorek 27 września 2011 11:31

Ilość odsłon: 1199

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

marecki - Wtorek 27 września 2011 11:46
Zespół jest absolutnie genialny i to nie tylko "Cantaloop".
Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice