Artysta.pl na Facebooku

WIBRACJE PALSECAM - koncert Roberta Piotrowicza w Poznaniu

Robert Piotrowicz Robert Piotrowicz
7.01.12 o godz. 19.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się koncert Roberta Piotrowicza w ramach nowego cyklu Wibracje Palsecam.

Wibracje Palsecam to nowy cykl poświęcony współczesnej muzyce elektronicznej i improwizowanej, ukazujący nowe i stare trendy. Koncerty będą połączone z prezentacjami audiowizualnymi. Zależy nam, aby przed każdym wydarzeniem odbyło się spotkanie z twórcami, co umożliwi odbiorcom bezpośredni kontakt i przybliżenia idei zawartych w proponowanych projektach.

W styczniu wystąpi jedna z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i sztuki dźwiękowej – Robert Piotrowicz (support KakofoNikt), w lutym duet Troum z Bremy grający „nastrojowy dark ambient industrial”, a w marcu klasyk polskiej sceny elektronicznej Nemezis (support Szymon Kaliski).

Robert Piotrowicz realizuje projekty autorskie, a także współpracuje ze światową czołówką artystów z kręgów współczesnej muzyki i sztuki dźwięku. Jako instrumentalista pracuje głównie z gitarą elektryczną i modularnym syntezatorem analogowym, które stanowią jego podstawowy warsztat sceniczno-koncertowy. Oprócz zaawansowania w czysto instrumentalnych technikach, Piotrowicz jest doświadczonym wykonawcą własnej muzyki, także w zakresie współpracy z innymi artystami na poziomie elektroakustycznej improwizacji. Komponuje również w warunkach studyjnych, jest autorem muzyki teatralnej, projektów audiowizualnych i instalacji.

Robert Piotrowicz jako instrumentalista i improwizator swoje główne projekty realizuje z Anną Zaradny, Valeriem Tricoli, Burkhardem Stanglem. Przez ostatnie lata współpracował również z muzykami z całego świata (Jerome Noetinger, Oren Ambarchi, Zbigniew Karkowski, Xavier Charles, Lasse Marhaug, John Hegre, John Butcher, Tony Buck, Kevin Drumm, Kasper T Toeplitz, Lionel Marchetti i inni).

www.musicagenera.net

KakofoNikt to poznański kolektyw muzyczny eksperymentujący z rozmaitymi konwencjami industrial-noise'u oraz tzw. free-improv. Istotnym elementem koncertów i perfomanów z udziałem grupy jest również rozbudowana odsłona wizualna. Charakterystyczną cechą grupy jest różnorodne i mobilne instrumentarium akustyczne i elektroniczne m. in. : gitara basowa, theremin, laptop i synergia rozmaitego software'u muzycznego, perkusja zbudowana ze złomu, saksofon, lira korbowa, keyboard, drumle, wiolonczela chińska, szlifierka kątowa, wszelkie anteny, przestery, samplery i inne, często dla samych członków zespołu, niespodziewane przedmioty produkujące lub modulujące dźwięk.

www.myspace.com/kakofonikt

7.01.12 godz. 19.00 Sala pod Zegarem / bilety: 10 złDodał: Artysta.pl

Czwartek 5 stycznia 2012 11:50

Ilość odsłon: 1573

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań