Artysta.pl na Facebooku

Wystawa w Muzeum Erotyki

W Muzeum Erotyki znajdującym się w stolicy, w dniach od 10 czerwca do 24 lipca włącznie ma miejsce wystawa pod tytułem „Współczesna Polska Erotyka”. Ekspozycja stanowi swoisty przegląd dzieł polskich twórców, o tematyce ściśle erotycznej. Wystawa jest jedyną tego typu w naszym kraju, ale dopiero rozpoczyna serię ekspozycji prezentującą polską sztukę erotyczną. Muzeum Erotyki w Warszawie zapowiada, że już wkrótce przedstawi widzom kolejne wystawy poświęcone artystycznej fotografii oraz grafice erotycznej.
Prace zaprezentowane na dzisiejszej wystawie niejednokrotnie były poddawane cenzurze, dlatego też nie można było ich zobaczyć na wystawach w innych polskich muzeach czy galeriach.
„Współczesna Polska Erotyka” to wystawa, na którą składa się około 100 prac różnych autorów. Prace te to obrazy, grafiki, a także rzeźby, wykonane przez ponad 20 różnych, współczesnym nam artystów. Są to twórcy o znacznym dorobku artystycznym, cenionym w szerokich kręgach kulturowych, ale nie tylko. Na wystawie będzie można zobaczyć także prace obecnych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, dla których taka wystawa jest w zasadzie debiutem. Jest to pierwsza okazja, aby pokazać publiczności choćby ułamek swojej twórczości w temacie szeroko rozumianej erotyki.
Warto jednocześnie podkreślić, że wystawa, jaka odbywa się obecnie w Muzeum Erotyki w Warszawie, jest jednym z pierwszych w Polsce tak obszernym pokazem sztuki erotycznej, która powstała współcześnie. Dla chętnych, po zakończeniu wystawy będzie można nabyć pierwszy tom albumu pod tytułem „Polska Erotyka”.Dodał: patryk

Wtorek 5 lipca 2011 10:16

Ilość odsłon: 1370

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków