Artysta.pl na Facebooku

Zagłosuj na najlepszy teledysk w konkursie filmowym RePeFeNe

„RePeFeNe 2012”, czyli Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego jest jednym z największych eventów filmowych na Śląsku. Zadaniem plebiscytu jest umożliwienie rozwoju profesjonalnym jak i nieprofesjonalnym artystom filmu niezależnego. W tym roku oprócz głównego konkursu filmowego trwa również konkurs internetowy na najlepszy nieprofesjonalny teledysk. Zagłosuj na swojego faworyta na kanale YouTube i pomóż mu zbliżyć się do wygranej. Ogłoszenie wyników oraz prezentacja zwycięskiego teledysku nastąpi podczas prezentacji prac filmowych dniach 14-16 września.

Na rok 2012 przypadła IX edycja „RePeFeNe”. Jeśli jesteś profesjonalnym lub nieprofesjonalnym twórcą filmu niezależnego i pochodzisz z Europy, spróbuj swoich sił w konkursie. Regulamin jest bardzo prosty. Film nie może przekroczyć 20 minut, a trzy wyodrębnione kategorie to: fabuła, dokument oraz eksperyment. Tematyka filmów jest dowolna, tak więc twórcy mają duże pole do popisu. Gotowy film wraz z kartą zgłoszeniową należy wysłać na adres: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, 44-206 Rybnik. Termin nadsyłania prac wraz z kartą zgłoszenia upływa 20 sierpnia, wiec czasu jest już niewiele. Prace zakwalifikowane do konkursu zostaną poddane krytyce jurorów podczas prezentacji w dniu 15 września.

„RePeFeNe” jest cykliczną imprezą o charakterze warsztatowo-konkursowym trwającą już od 2002 roku. Na poprzednich edycjach tego festiwalu gościły znane postacie filmu polskiego, między innymi Cezary Żak, Adam Sikora, i Ryszard Zaorski. Uczestnicy „RePeFeNe” wezmą udział w projekcjach prac konkursowych, warsztatach filmowych, koncertach, a także będą mieli możliwość obcowania z gwiazdami kina oraz obejrzenia premierowych pokazów filmów niezależnych.

Głosowanie w dodatkowym konkursie „RePeFeNe 2012” na najlepszy teledysk jest już otwarte. Swój głos możesz oddać do 10 września. Wszystkie teledyski możesz znaleźć na kanale YouTube http://www.youtube.com/user/repefene. Głosowanie odbywa się przez kliknięcie „Fajne” pod teledyskiem faworyta. Zwycięzcą zostanie zdobywca największej ilości głosów. Praca zwycięzcy zostanie przedstawiona publiczności podczas IX edycji Festiwalu „RePeFeNe” 16 września 2012 roku w Domu Kultury Chwałowice.
MWDodał: Artysta.pl

Poniedziałek 20 sierpnia 2012 13:51

Ilość odsłon: 2009

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków