Artysta.pl na Facebooku

Zawirowania festiwalowym oknem na świat? Na świat zwykłych ludzi i ich zwykłych przemyśleń, historii, zdarzeń…

Zaczęło się w 2004 roku, kiedy to miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Gośćmi festiwalu byli artyści z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Z biegiem czasu festiwal rozwijał się coraz prężniej, stając się bardziej międzynarodowym, aniżeli europejskim.

Dziś Zawirowania zmierzają w kierunku światowości – poszerzania swoich artystycznych horyzontów w skali globalnej. Tegoroczna – IX edycja – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania jest tego przykładem.

Motywem przewodnim obecnej edycji festiwalu będzie izraelski teatr tańca. W tym nurcie zaprezentujemy spektakle teatrów tańca z Izraela: Kolben Dance, Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company, duet: Ido Tadmor i Nadar Rosano oraz Teatr Tańca Zawirowania z najnowszą izraelsko-polską produkcją Navigation Song BD303.

Kolejną grupę festiwalowych gości stanowić będą artyści z Dalekiego Wschodu. W tym temacie zaprezentują się Młodzi choreografowie z Chin w programie China New Wave oraz teatr tańca ISSUM z Korei Południowej. Powiew egzotyki na festiwalowych scenach stanowić będą zespoły z Meksyku – Moving Borders, z Turcji – Asli Bostanci oraz Taoufiq Izeddiou z Maroko.

Nie zabraknie także gości ze Starego Kontynentu. Kolejny raz zobaczymy Compagnie Pal Frenak z Węgier, która dwa lata temu zachwyciła warszawską publiczność oraz Hilde Elbers w duecie z Johnnym Schoofs. Tradycyjnie niemalże zaprezentuje się także czeski ProART. Z grona naszych najbliższych sąsiadów zobaczymy także Ukrainę oraz Litwę.

Taneczne Zawirowania – nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz – przez osiem dni wypełnią centrum Warszawy tańcem. Z okazji festiwalu przygotowaliśmy także program spotkań w klubie festiwalowym w Barze Studio (PKiN). Będą spotkania filmowe, wieczory tanecznej improwizacji, koncerty i promocje.

23-30 czerwca – gorąco zapraszamy do Teatru Studio oraz Starej Prochowni na IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania.www.zawirowania.plIPDodał: Artysta.pl

Środa 12 czerwca 2013 15:31

Ilość odsłon: 1576

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków