Artysta.pl na Facebooku

Zespół LET – skazani na sukces

LET LET foto. Maciej Famielec
Idąc 15 listopada na koncert Poluzjantów do Fortów Kleparz, nie spodziewałam się, że tak zainteresuje mnie zespół supportujący. To było jak ożywczy podmuch wiatru, jednocześnie ciepły, lekki i przyjemny. Twoja noga zaczyna tupać, a całe ciało się buja i nawet nie wiesz, kiedy ani jak to się stało. Dlatego postanowiłam, że przyglądnę się tej grupie trochę bliżej.

Zespół LET (Live Electro Therapy), bo o nim tu mowa, zaprezentował muzykę z pograniczu elektroniki i popu. Każdy dźwięk użyty w ich aranżacjach to przemyślany zabieg, co w efekcie daje nam wysmakowaną i pełną pozytywnej energii, ale na pewno nie naiwną, muzykę. Uwagę warto zwrócić także na silny i kobiecy wokal Kasi, która perfekcyjnie odnajduje się w wymyślonej przez zespół muzycznej konwencji. Całość to dobrze podana muzyka rozrywkowa, która nie pozostawia nas obojętna na rytm.

Zespół składa się z czterech osób: Kasi Malendy – wokal, Artura Michalskiego – klawisze i sampler, Wojciecha Famieleca – bass i Dawida Niziurskiego – perkusja. Razem grają od końca 2009 roku. Najpierw miał być to projekt mocno osadzony w muzyce klubowej w stylu Bugz In The Attic. Myślę, że w kawałkach LET można doszukać się tych inspiracji. Sami o sobie mówią, że są z zupełnie różnych światów. Każdy na co dzień gra lub śpiewa w innych stylistykach muzycznych, jednak po połączeniu sił osiągnęli spójną koncepcję popowego dźwięku, bardzo odmiennego od tych, do których przyzwyczaiły nas nasze stacje radiowe.

Za proces kompozycyjny odpowiadają wspólnie. Każdy daje coś od siebie, jednak przede wszystkim komponuje Artur Michalski, a teksty pisze Kasia Malenda. Jak mówi Artur: Utwory to nasza wspólna praca. Ja komponuję, Kasia wymyśla melodie i teksty. Czasem ja wymyślam melodie albo zmieniam coś w jej pomysłach. Reszta zespołu także w tym bierze udział. Można powiedzieć, że wspólnie tworzymy na bazie moich muzycznych koncepcji, do których pisze Kasia.

W maju 2012 roku wzięli udział w konkursie T-Mobile „Zrób Głośniej”. Jury, w skład którego wchodził między innymi Paweł Krawczyk – szef muzyczny zespołu Hey oraz Piotr Metz, wybrało ich do finału, który polegał na warsztatach w Jaworkach i wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Na zwycięzców czekał kontrakt płytowy. Niestety zespół LET nie mógł wziąć udziały w finale, ponieważ ich perkusista znalazł się w tym czasie w szpitalu. I tak szansa na szybką (niekoniecznie prostą) karierę przeszła im koło nosa.

Obecnie można ich spotkać grających jako support zespołu Poluzjanci.
LET LET foto. Maciej Famielec
Koncert w Krakowie był pierwszym występem zespołu przed tak liczną publicznością. Ich muzyka zdecydowanie porwała obecnych w Fortach Kleparz ludzi (co w Krakowie nie jest łatwe) i mocno rozgrzała przed koncertem głównej gwiazdy. Zapowiadający ich menager koncertowy Fortów, Jan Malski, powiedział o Live Electro Therapy, że to zespół, który odniesie sukces i będzie sławny. Po tym co zaprezentowali, ja także nie mam wątpliwości, że są skazani na sukces. W najbliższym czasie zagrają koncerty w Warszawie (9.12) oraz Krakowie (11.12). Więcej dowiecie się z oficjalnego profilu zespołu LET na facebooku.


MMZobacz więcej zdjęć w galerii:

Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces Zespół LET – skazani na sukces

Dodał: Artysta.pl

Wtorek 20 listopada 2012 13:10

Ilość odsłon: 2467

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków