Artysta.pl na Facebooku

2. Targi Sztuki w Krakowie

Sobota 5 października 2013 - Niedziela 6 października 2013
Miejsca: Hala Targów w Krakowie
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Centralna 41A
Województwo: małopolskie
   
Ilość odsłon: 1064
Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki

Słowa Leonarda da Vinci zostały mottem przewodnim 2. edycji Targów Sztuki w Krakowie. 5 i 6 października 2013 r. to dwa dni, w trakcie których uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przeniosą się do świata prawdziwej sztuki. Świata dzieł, które inspirują, zachwycają i przenoszą w zupełnie inny wymiar.
– Kraków to tradycja – miasto zobowiązane do tego, by żyć sztuką, a organizowane tam Targi Sztuki to doskonała okazja by przyjechać na weekend do Krakowa i obejrzeć więcej niż jest to możliwe w galerii. Widz nie zawsze ma czas, by szukać interesujących dzieł w wielu galeriach. Obcowanie ze sztuką w postaci plakatu, czy zdjęcia w internecie nie zastąpi prawdziwego kontaktu z dziełami. Natomiast osobiste spotkania autorów z odbiorcami obrazów mają ogromną wartość dla obu stron – mówił podczas I edycji Targów Wacław Jagielski, malarz.

Niezwykła forma kontaktu ze sztuką i twórcami

Główną ideą zorganizowanych po raz pierwszy w 2012 roku Targów było stworzenie platformy spotkań artystów z odbiorcami sztuki: marszandami, kolekcjonerami, właścicielami domów aukcyjnych, galerii i antykwariatów oraz – przede wszystkim – miłośnikami sztuki. Targi Sztuki w Krakowie dają możliwość osobistych rozmów z twórcami i zakupu dzieł w okazyjnych cenach.
– Targi Sztuki były dla mnie przyjemnym sposobem na spędzenie weekendu w Krakowie oraz dobrą okazją by poobcować ze sztuką na najwyższym poziomie, w różnych wydaniach. Miło jest spotkać twórców reprezentujących wiele gatunków sztuki w jednym miejscu. Poznać tych, których dzieła podziwiamy i porozmawiać o ich inspiracjach – mówiła Justyna Ziębińska, uczestniczka Targów.

Udana premiera

Pierwsza edycja Targów, która odbyła się pod koniec września 2012 r. zakończyła się pełnym sukcesem. Zgromadziła ponad tysiąc koneserów sztuki, oraz kilkudziesięciu artystów: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików. Pozytywne opinie uczestników utwierdziły organizatorów przedsięwzięcia – Targi w Krakowie i Grupę PRC, że Targi Sztuki w Krakowie mogą w szybkim tempie stać się istotnym wydarzeniem na mapie imprez kulturalnych nie tylko Małopolski, ale także Polski.

Salon Młodych

Oprócz prezentowania dorobku uznanych twórców Targi Sztuki w Krakowie będą promowały także najbardziej obiecujących młodych artystów. Ich dzieła zostaną zebrane w jednym miejscu – w Salonie Młodych. To jedna z nowości 2. edycji Targów oraz doskonała okazja do inwestycji.

Więcej informacji na www.targisztuki.krakow.pl

Portal Artysta.pl jest patronem medialnym Targów Sztuki.

Dodał: Artysta.pl Wtorek 25 czerwca 2013 11:44

-

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław