Artysta.pl na Facebooku
Adam Palma i goście - koncert

Adam Palma i goście - koncert

Niedziela 14 sierpnia 2011
Miejsce: Dom Środowisk Twórczych w Kielcach
Miasto: Kielce
Ulica: Zamkowa 5
Województwo: świętokrzyskie
   
Ilość odsłon: 468
Adam Palma (www.adampalma.net)

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, współpracował z wiekszością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej. Od 5 lat mieszka w Manchesterze gdzie prowadzi karierę solową. W tym czasie wystąpił u boku najlepszych gitarzystów na świecie min. Tommy Emmanuel, Albert Lee, Martin Taylor, Joscho Stephan, Richard Smith Gary Potter oraz myzykami takimi jak Chris de Burgh, Snake Davis, Hamish Stuart (the Average White Band).
Solowy album Adama otrzymał znakomite recenzje w magazynach gitarowych w USA, UK, Japonii i Polsce.
Adam został dwukrotnie zaproszony na najbardziej prestizowy festiwal gitarowy CAAS w Nashville przez samego T.Emmanuela.
W tym roku Adam wystąpi na prestizowych festiwalach "Ullapool Guitar Festival", "Bestival" i "International Guitar Festival of Great Britain" otwierając koncert Billa Wymana basisty The Rolling Stones.
Adam posługuje sie techniką fingerstyle, która jest uznawana za najwyzsze wtajemniczenie kunsztu gitarowego polegająca na prowadzeniu kilku lini melodycznych w tym samym czasie.
Obecnie wykładowca gitary na Uniwersytecie w Salford

Kuba Badach (www.kubabadach.pl) jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych polskich wokalistów, kompozytor, producent. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Działalność artystyczną rozpoczął w 1988 roku u boku Big Bandu Wiesława Pieregorólki. Na przestrzeni lat współpracował z czołowymi postaciami polskiej sceny muzycznej, miedzy innymi z Ewą Bem, Kayah, Robertem Jansonem. Na stałe współtworzy dwie formacje, The Globetrotters oraz Poluzjanci. W 2009 roku nagrał znakomicie przyjęty przez krytyków oraz publiczność album pt "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". W 2011 Kuba został nagrodzony statuetką Fryderyka w kategorii "Wokalista Roku".


Mariusz "Fazi" Mielczarek - jeden z najwszechstronniejszych polskich saksofonistów. Poeta saksofonu... Mistrz nastrojowych ballad, artysta obdarzy demoniczną siłą, geniusz improwizacji, wizjoner, wirtuoz. Po prostu Mariusz „Fazi" Mielczarek. Bez cienia przesady można uznać go za czołową postać średniego pokolenia polskiej sceny jazzowej, dla jednych spełnioną nadzieję, dla innych idola, niedościgniony wzór. Gdy na swingującej scenie pojawiają się i gasną jak komety kolejni „młodzi-gniewni", uzurpujący sobie prawo do określania ich gwiazdami, popularny „Fazi" trwa, konsekwentnie grając to, co mu śpiewa w duszy. Nie uświadczycie u niego nawet odrobiny pozy czy typowych dla kopistów - odwołań do cudzych klimatów, fraz czy koncepcji. Atutem tego sympatycznego, niezwykle lubianego - a to nieczęsto idzie w parze z artystycznym sukcesem - jazzmana, jest szczerość wypowiedzi i nieprawdopodobna energia płynąca wprost z wygrywanych przezeń nut. Nic więc dziwnego, że „Faziego" nazywają też tytanem pracy, bowiem jego umiejętności, zgłębiona saksofonowa „wiedza tajemna" sprawiają, że o jego pojawienie się na płytach czy artystycznych projektach, zabiegają gwiazdy popu, jazzu, rocka i muzyki powszechnie określanej mianem poważnej. Co tu ukrywać, Mariusz „Fazi" Mielczarek to bezkompromisowy, dobry duch naszego jazzu i całej muzyki w ogóle.

Dodał: Salomon Środa 3 sierpnia 2011 11:58

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice