Artysta.pl na Facebooku

Art+Science Meeting

Piątek 8 maja 2015
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
Miasto: Gdańsk
Ulica: Jaskółcza 1
Województwo: pomorskie
   
Ilość odsłon: 667
Art+Science Meeting to unikalne przedsięwzięcie na gruncie kultury polskiej, który praktycznie nie posiada odpowiedników na arenie europejskiej. Projekt wykracza poza obszar tradycyjnie pojmowanej sztuki. Promuje ideę interdyscyplinarności i komplementarności sztuki i nauki. Rozwijana od kilku lat ścisła współpraca i wymiana informacji pomiędzy CSW Łaźnia, a instytucjami naukowymi i edukacyjnymi w Polsce oraz za granicą (Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Muzyczna w Gdańsku, Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytety w Plymouth oraz w Bremie etc.) owocuje tym, że nasz wieloletni projekt postrzegany jest jako żywa platforma współpracy pomiędzy specjalistami różnych dyscyplin naukowych i inżynieryjnych a artystami i odbiorcami.

Inauguracja projektu Art+Science Meeting 2015 odbędzie się w ramach wernisażu „Nearly Human” 8 maja 2015 roku o godzinie 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” 2 w gdańskim Nowym Porcie. Kuratorowana przez Jaisę Reichardt wystawa poświęcona jest historii sztuki robotycznej. Na eksopzycji znajdą się również prace będące efektem zeszłorocznych warsztatów Man|Machine. Po premierze w CSW Łaźnia, wystawa zostanie pokazana w Kunsthall Grenland w Porsgrunn w Nowrwegii.

29 lipca 2015 roku otwarta zostanie wystawa „Neuroplastyka” prac Guya BenAriego z Izrealea - premiera projektu CAISSA oraz praca In potentia. Równocześnie widzowie będą mieli okazję otrzymać swój portret wykonany przez robota (Paul the Drawing Robot) skonstruowanego przez Patricka Tresseta.

Tegoroczną edycję A+SM zwieńczy wystawa prac Damiena Hirsta „Nowa Religia”, której wernisaż odbędzie się 24 lipca br. w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” 1 na Dolnym Mieście w Gdańsku. Najnowszy projekt Hirsta, „Nowa religia”, wywodzi się z pojęcia wiary i rozszerza tę perspektywę na nowe obszary. Poszczególne elementy wchodzące w skład „Nowej religii” tworzą kaplicę dedykowaną pragnieniu – pragnieniu poskromienia śmiertelności, które jednocześnie jest jednak zmuszone do konfrontacji ze śmiercią.

Dodał: cswlaznia Wtorek 7 kwietnia 2015 10:32

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków