Artysta.pl na Facebooku

Dyplomy 2012

Czwartek 28 czerwca 2012 - Sobota 7 lipca 2012
Miejsca: ASP w Katowicach
Miasto: Katowice
Ulica: ul. Raciborska 37
Województwo: śląskie
   
Ilość odsłon: 501
Jak co roku dyplomanci katowickiej Akademii przygotowują swoje obrony na dwóch wydziałach: Artystycznym i Projektowym. Studenci Grafiki Wydziału Artystycznego, wykorzystują całe spektrum warsztatu graficznego.

W Galerii Rondo Sztuki będzie można zobaczyć prace wykonane w technikach klasycznych, jak i te z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. W wirtualny świat stworzony w obrębie niewidzialnej siatki przeniesie nas Jonasz Gajewski za sprawą swojego projektu „Materia światła – poszukiwanie przestrzeni.” Głównym zamierzeniem autora jest „zanurzenie się” w przestrzeni jednocześnie wirtualnej i rzeczywistej poprzez bezpośrednią interakcję. Studenci dzięki swoim pracom zabiorą nas w podróż w głąb naszych emocji. Zgłębią tajemnice świata od mikroelementów, poprzez świat zwierząt kończąc tam gdzie jesteśmy my- świat ludzi. Niejednokrotnie podejmując próbę wykroczenia poza nowoczesność.

Nieustępliwa natura, wielkie nadzieje, nieuniknione porażki. Świat z którym zmaga się człowiek. Temat ten podejmuje w swoich pracach Szymon Durek, który oparł swój dyplom na pracy filmowej oraz obiektach stworzonych z przyrodniczego ready- mades dostarczonego przez jaskinie. Temat natury zgłębia w swoich pracach także Dominika Domańska z wydziału Projektowania Graficznego. Autorka przygląda się wilkom przez pryzmat legend. Przybliży nam świat drapieżności okrucieństwa, dzikości i wolności.

Ze świata natury w cywilizację wyprowadzi nas Monika Mysiak, która odsłoni przed nami głęboko skrywane wspomnienia. Za sprawą swoich prac rozbierze matki, babki, ciotki do bielizny. Intymność zawarta w pracach malarki rozbudzi w nas paletę uczuć wynikającą nie tylko z bliskości ciała, ale także ze współuczestniczenia w prywatnych chwilach uniesień, radości i smutków w różnych etapach kobiecego życia.

Swoje prace zaprezentują również Katarzyna Wolny, która podejmuje problematykę przed- i powojennej architektury modernistycznej. Dyplom składa się z dwóch autorskich publikacji: dokumentacji fotograficznego projektu „Living Spaces” oraz eseju analizującego modernistyczną architekturę mieszkaniową przez pryzmat jej utopijnego charakteru.

Pracownia projektowania publikacji multimedialnych zaprezentuje m.in.dyplom, który wykorzystuje formę filmową i fotograficzną. Anna Obułtowicz podjęła w nim próbę zerwania ze stereotypowym odbiorem pleśni jako organizmu obrzydliwego by pokazać go jako nowe, ciekawe życie pełne kolorów.

Z kolei prace dyplomantów Wzornictwa to dyplomy, które w zdecydowanej większości powstają we współpracy z przedsiębiorcami. Prace tych studentów być może za niedługo zobaczymy w swoich domach, biurach i w przestrzeni publicznej. Taką pracą jest dyplom Kaji Nosal, projekt mający na celu naukę samodzielnego myślenia, rozwijanie zmysłów konstruktorskich oraz zdobywanie wiedzy technicznej i przyrodniczej. Wszytko to za pomocą zaprojektowanych przez autorkę zestawów kreatywnych, z których dziecko skonstruuje małe laboratorium optyczne.

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 25 czerwca 2012 13:14

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice