Artysta.pl na Facebooku

Halla Nordfjörd i Peter J. Birch w Warszawie

Niedziela 2 grudnia 2012
Miejsce: Sen Pszczoły
Miasto: Warszawa
Ulica: Inżynierska 3
Województwo: mazowieckie
   
Ilość odsłon: 876
HALLA NORDFJORD

Świetna songwriterka z Islandii ponownie w Polsce!

Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie Islandką. Zagrała 20 koncertów dzień po dniu – od morza po góry! Większość występów była wyprzedana! Występowała w największych miastach i małych miasteczkach. Przyjęcie polskiej publiczności zaskoczyło nawet samą artystkę! Nasza widownia niemal Ją pokochała, o czym może świadczyć kilkaset sprzedanych płyt podczas tourne! Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie artykuły:

Aktivist: Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, „małych”, a przez to prawdziwych.

Przekrój: Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast.

PETER J. BIRCH
Młody songwriter z Wołowa ruszył na początku jesieni w bardzo długą trasę koncertową. Odwiedził już kilkanaście miast na terenie Polski, zagrał też na Litwie i Łotwie, a przed nim kolejne występy w naszym kraju, ale też w Czechach i Niemczech. W sumie w ciągu najbliższych trzech miesięcy Peter J. Birch zagra prawie 30 koncertów! W międzyczasie wydał też nowy singiel – „Claudette”!


Peter J. Birch koncertował w radiowej Trójce, na Opener Festivalu, w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą – na Litwie, Łotwie, we Włoszech i Niemczech. Łącznie może pochwalić się ponad setką występów, a ma dopiero 21 lat! Tworzy jako Peter J. Birch i właśnie kończy prace nad pierwszą długogrającą płytą (premiera w lutym 2013).

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Jest ubiegłorocznym maturzystą, obecnie studiuje we Wrocławiu. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Bon Iver, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

W kwietniu 2010 roku na sklepowe półki trafiły pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” (Locco Records/Borówka Music) maturzysta nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował m.in. album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide, Low-Cut czy Blue Raincoat.

godz. 20
Godz. 20.00

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 12 listopada 2012 16:48

-

Ocena: 1 (Głosów: 1)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań