Artysta.pl na Facebooku
Hey - koncert

Hey - koncert

Piątek 16 grudnia 2011
Miejsce: Strefa G2
Miasto: Radom
Ulica: Al. Grzecznarowskiego 2
Województwo: mazowieckie
   
Ilość odsłon: 1030
Zespołu Hey nie trzeba przedstawiać nikomu, nawet tym, którzy niespecjalnie interesują się muzyką rockową...
Wszystko zaczęło się w czerwcu 1992 roku w Szczecinie. Młody szczeciński muzyk Piotr Banach zadzwonił do jeszcze młodszej Kasi Nosowskiej i powiedział: "Piękno chcę dać ludziom, piękno i chwile zapomnienia", i tak powstał zespół Hey.
Już w styczniu 1993 roku Hey, mimo iż nie wydał jeszcze płyty, wykonuje swój pierwszy przebój. Ma to miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przebojem jest "Moja i twoja nadzieja". Miesiąc później utwór ukaże się na płycie "Fire", a cztery lata później stanie się hymnem, niosącym nadzieję poszkodowanym podczas wielkiej powodzi w 1997 roku.

W lutym ukazuje się debiutancka płyta piątki ze Szczecina. "Fire" wydana zostaje nakładem Izabelin Studio i odnosi wielki, spontaniczny sukces. Miesiąc później odbywa się trasa koncertowa po Polsce, która promuje album "Fire". Wszyscy są zaskoczeni frekwencją podczas występów. Po zakończonej trasie Hey gra pierwsze zagraniczne koncerty - w Danii oraz we Francji na festiwalu Le Printemps De Bourges (zdobywają tu pierwszą nagrodę!). Chwilę później biorą udział w europejskiej trasie "Trans Europa Express". W ramach Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w roku 1993 odbywał się koncert Rock Opole, prezentujący czołówkę polskiej muzyki rockowej. Hey wystąpił tam z akustycznym koncertem.
We wrześniu sprzedaż płyty przekracza już sto tysięcy egzemplarzy. Postanowiono zorganizować specjalną Trasę Złotej Płyty "Fire", która ma miejsce w październiku.
Udokumentowaniem jej jest kaseta VHS z fragmentami koncertów oraz wywiadami z muzykami. W 1993 roku status złotej płyty przysługiwał tym polskim albumom, które rozeszły się w nakładzie przewyższającym 100 tysięcy egzemplarzy.

Pod koniec bardzo pracowitego roku Hey zabiera się do gromadzenia materiału na drugą płytę. W styczniu 1995 Hey wyjeżdża na koncerty do USA. Grają tam w znanych nowojorskich klubach: CBGS's i Limelight. Po powrocie do kraju trwają przygotowania do wydania nowej płyty. 9 października ukazuje się trzecia studyjna płyta pt. "?". Promuje ją teledysk do piosenki "Anioł". Na przełomie listopada i października odbywa się jedna z najdłuższych w historii zespołu klubowa trasa koncertowa promująca album "?". W ramach tej trasy Hey zagrał m.in. podczas festiwalu Odjazdy'94 w katowickim Spodku. 5 maja 1997 ukazuje się 5 płyta zespołu pt. "Karma". Promocja płyty upływa pod znakiem "5". (5 muzyków, 5 maja wydaje 5 płytę...) "Karma" to z założenia hołd złożony latom 60-tym. Płyta rockowa, której symbolem był znak pacyfistów. Do dziś, przez fanów, uważana za jedną z najlepszych albumów Hey. Pochodzi z niej m.in. koncertowy przebój "Katasza".

Dodał: Artysta.pl Niedziela 11 grudnia 2011 18:25

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków