Artysta.pl na Facebooku
Jan Ptaszyn Wróblewski i Przyjaciele - koncert

Jan Ptaszyn Wróblewski i Przyjaciele - koncert

Piątek 16 grudnia 2011
Miejsce: Blue Note Jazz Club
Miasto: Poznań
Ulica: Kościuszki 76/78
Województwo: wielkopolskie
   
Ilość odsłon: 428
Zapraszamy na drugi koncert z cyklu POLISH JAZZ STORY! Projekt ów ma przybliżyć zjawisko, jakim był i jest 'polski jazz', zaprezentować jego twórców i ich muzykę – zarówno tę, którą tworzyli przed laty, jak i obecne projekty.
Na miano legendarnych założycieli nurtu 'polskiego jazzu' zasługują z pewnością m.in.: Jerzy 'Duduś' Matuszkiewicz, Krzysztof Komeda, Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Jerzy Milian, Mieczysław Kosz, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Adam Makowicz, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Michał Urbaniak czy nasz grudniowy gość - Jan Ptaszyn Wróblewski. W ramach cyklu, poza koncertami przewidziane są także prezentacje na dużym ekranie archiwalnych materiałów filmowych, fragmentów koncertów i wywiadów, ukazujących początki ponad pięćdziesięcioletniej historii 'polskiego jazzu'.

Niezwykły format gwiazd występujących tego dnia w Blue Note, czy też przynależnośc koncertu do cyklu Polish Jazz Story to nie jedyne fakty stanowiące o wyjątkowości tego wydarzenia. Owym niezwykłym występem Jan Ptaszyn Wróblewski świętować będzie swoje 75 urodziny!!! Jest nam niezwykle miło, iż Artysta wystąpi na tę okoliczność właśnie Blue Note, miejscu którego działalność zainaugurował niemal 14 lat temu!
Artyści towarzyszący mu tego wieczoru - Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Michał Miśkiewicz, Sławomir Kurkiewicz - to pewnego rodzaju jazzowy Dream-Team. Ci wielcy instrumentaliści mają niesłabnący dar bawienia się muzyką, eksperymentowania, a improwizacja
to ich prawdziwy żywioł. Ich muzyczna wrażliwość współgra ze sobą do tego stopnia, że praktycznie nie potrzebują żadnych nut - wystarczy że istnieją obok siebie na scenie. Każdy z nich to ikona polskiego jazzu.
Na przestrzeni lat nie tylko zdobyli uznanie wśród słuchaczy oraz krytyków w Polsce i na świecie, ale wszyscy wypracowali również swój własny, niepowtarzalny styl gry, który sprawia, że rozpoznajemy ich spośród wielu innych.
Spotkanie tak wielkich osobowości musi oznaczać ogromna dawkę emocji i muzyki nie do powtórzenia, która 'dzieje się' tylko tam i w tej konkretnej chwili. Zapraszamy więc Państwa na prawdziwą jazzową ucztę, szczególnie że mamy okazję osobiście pogratulować jubilatowi tak pięknego wieku. Dla artystów takich jak Jan Ptaszyn Wróblewski to wielkie szczęście dzielić się swoją pasją z tymi którzy także kochają muzykę.

Jan Ptaszyn Wróblewski - saksofony; Henryk Miśkiewicz - saksofony; Andrzej Jagodziński - fortepian; Robert Majewski - trąbka; Sławek Kurkiewicz - kontrabas; Michał Miśkiewicz - perkusja

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 7 listopada 2011 09:19

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin

Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław