Artysta.pl na Facebooku

Koncert: Adam Palma, Ewelina Flinta, Mariusz Fazi Mielczarek

Piątek 21 grudnia 2012
Miejsce: Old Timers Garage
Miasto: Katowice
Ulica: Gen. Jankego 132
Województwo: śląskie
   
Ilość odsłon: 531
Jeszcze w tym roku zapraszamy na wyjątkowy koncert niezwykłego Trio w składzie: Ewelina Flinta, Adam Palma i Mariusz "Fazi" Mielczarek. Koncert jest mieszanką rocka, popu, bluesa i jazzu. Adam posługuje się techniką FINGERSTYLE umożliwiającą gitarzyście granie kilku partii instrumentalnych w tym samym czasie np. partii basu, akompaniamentu i melodii. W rezultacie daje to efekt jakby słuchało się 2 lub 3 gitarzystów grających jednocześnie.
Ewelina Flinta - Jej pasją życiową jest muzyka. Obiema rękami podpisuje się pod Sistars’owym „jeżeli jutra nie ma, ja nie przestaję śpiewać”! Poza tym, interesuje się fotografią, motoryzacją i ekologią!Chciała zostać prawnikiem. Potem jednak zdała na filologię germańską... szybko z niej rezygnując... dla muzyki.Będąc wokalistką dopiero co powstałej grupy Surprise, dała popis swoich umiejętności wokalnych przed wielotysięczną widownią na „III Przystanku Woodstock”.Niedługo potem, wystąpiła na koncercie ex – Rolling Stones’a, Micka Taylora w warszawskiej Sali Kongresowej.Wejście do Teatru Buffo też było wyjątkowe. Znajomy wyciągnął ją z restauracji wprost do dyrektorskiego gabinetu Janusza Józefowicza. Odśpiewała przed nim i Januszem Stokłosą „Mercedes Benz” Joplin oraz „Dziwny jest ten świat” Niemena i… została zaproszona na castingi. „Buffo”, w którym grała od września 2001 roku do maja 2002, uznaje dziś za niezłą szkołę warsztatu.Po udziale w pierwszej edycji „Idola”/Polsat, gdzie zdobyła drugie miejsce, w sierpniu 2002 roku powróciła na „Przystanek Woodstock” (występowała tam 4 razy) już solo, by w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej wykonać „Nadzieję” IRY (14-tego grudnia w Koncercie Bożonarodzeniowym powtórzyła ją w duecie z mezzosopranistką Małgorzatą Walewską).
Występ Eweliny z Orkiestrą znalazł się w dokumencie „Przystanek Woodstock 2002 – Najgłośniejszy Film Polski”. Drugie DVD pochodzi z 2009 r. z koncertu „40 lat amerykań-skiego Woodstock” – na którym Ewelina brawurowo zaśpiewała „Pieces Of My Heart” Janis Joplin.Jej debiutancki album „Przeznaczenie” zawierający przebojowe „Żałuję”, „Przeznaczenie”, czy „Goniąc za cieniem” zaledwie po kilku tygodniach od daty premiery otrzymał miano „Złotej płyty”. Drugi „Nie znasz mnie” przyniósł kilka hitów, m.in. tytułowy oraz premierowo-festiwalową „Nieskończoną historię” (Sopot/TVN).Koncerty to jej żywioł. Niezależnie od tego, czy jest niepokorna, czy liryczna, jak często, za co i przez kogo nagradzana (a nagród, zarówno tych od branży, jak i fanów zebrała sporo, m.in.: dwa razy z rzędu opolską „Super – 1-kę” w kategorii „Wokalistka roku” (2004, 2005), „Superjedynkę” za „Przebój roku” wyśpiewany w 2008 z Łukaszem Zagrobelnym, „Różę Gali”, „Eska Music Awards”, „Mikrofony Popcornu”), w głowie jej się nie przewraca, jest zwolenniczką „kodu” Pearl Jam – „Stay Who You Are”.
W Teatrze Polskim, podczas koncertu charytatywnego „Ladies” na rzecz Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej - Ewelina, jakby symbolicznie, zaśpiewała „Zaproście mnie do stołu”... Przy branżowo-muzycznym ma już swoje miejsce ale nie zamierza na tym poprzestać.Mawia, że na swoją pozycję pracuje się całe życie.Kiedy w 2008 roku za „Nie kłam, że kochasz mnie”- duet z Łukaszem Zagrobelnym otrzymała kolejną, 3-cią „Superjedynkę” na 45 KFPP w Opolu, zdobyła III miejsce na „Sopot Hit Festiwal” oraz Nagrodę Publiczności i III miejsce od Jury na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn/Szwecja a piosenka długo nie schodziła z 1-ych miejsc list przebojów w całym kraju by na koniec roku zyskać nominację do nagrody „Telekamery 2008” (gala 02.02.2009) - Ewelina nie próżnowała lecz intensywnie pracowała nad swoją trzecią, solową płytą, której premiera już wkrótce.Na pewno znajdzie się na niej przebój „Bliżej” (ze składanki „Przeboje Lata 2006 – RMF FM”) – prapremiera z Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2006, wiele zaskakujących piosenek w nieco innej niż dotychczas stylistyce oraz piosenka „Bądź światłoczuły” o bliskiej Jej tematyce ekologicznej, powstała dla klubu: www.swiatoczuli.pl – którego idee Ewelina wraz z Elżbietą Dzikowską i Dorotą Wellman promuje medialnie.W 2009 roku zdążyła już wystąpić podczas kolejnej edycji Festiwalu „Zaczarowana Piosenka” Fundacji „Mimo wszystko” – tego samego dnia zresztą, co podczas 46 KFPP w Opolu, gdzie wraz z Tomkiem Lipińskim & TILT’em zaśpiewała w koncercie „SuperDuety”. Gościnnie pojawiła się na zaproszenie ACID DRINKERS w ich secie podczas Eko Union Of Rock w Węgorzewie i oczywiście nie mogło Jej zabraknąć na „Przystanku Woodstock”, na którym wraz z Kasią Kowalską, Braćmi, Arturem Gadowskim, Voo Voo i wieloma innymi Wykonawcami wystąpiła w jubileuszowym koncercie oryginalnego Woodstock’69. DVD z jubileuszowego koncertu z okazji 40-lecia Woodstock ukazało się 23.11.2009. Na Przystanek Woodstock wróciła już z całym swoim koncertem otwierając Festiwal Anno Domini 2010.
Pod koniec minionego roku na rzecz akcji „Stop bosym stopom” dla PCK wraz z Aktorem Arkiem Jakubikiem wyśpiewała jeden duetów z płyty „Ladies & Gentlemen 2010”: http://www.plejada.pl/18984,1,17,ewelina-flinta-i-arkadiusz-jakubik-wladies-gentlemen-2011,fotogaleria.htmlPoza muzyką Ewelina Flinta stawia na ekologię (jest sygnatariuszem i ambasadorem apelu „Bądź światoczuły” i Fundacji „Nasza Ziemia” oraz propagatorem akcji „Moje silne drzewo”) i działalność charytatywną (najmocniej związana jest z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” i Jej podopiecznymi). 09.02.2009 odebrała medal Św. Brata Albert za działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami a na początku 2010 r. Tygodnik „Newsweek” wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Filantropii w Polsce przyznał Jej tytuł i nagrodę „Gwiazdy dobroczynności”. 23.01.2011 Ewelina swoim występem uświetniła tegoroczną Galę „Gwiazd dobroczynności” a 05.08.2011 wróciła na „Przystanek Woodstock”, gdzie tym razem jako Gość specjalny Zespołu Ratatam na Scenie Folkowej celebrowała 10-lecie tej rzeszowskiej Załogi, związanej z Przystankiem & WOŚP od wielu lat. Wystąpiła w 2 setach – z prądem & akustycznym.W 2012 roku otrzymała na Woodstock zaproszenie od naszego jedynego Polaka w Nashville! Gitarzysty świetnie posługującego się techniką fingerstyle – Adama Palmy, na stałe rezydującego Anglii. Projekt rozrósł się w mgnieniu oka do unikalnego pomysłu na Trio, a do Flinty & Palmy dołączył Fazi – saksofonista. Koncerty tego oryginalnego Tria: https://www.youtube.com/watch?v=IwAg0C6DxkI&feature=player_embeddedcieszą się dużym powodzeniem w klubach w całej Polsce i z całą pewnością trasa przeciągnie się na 2013 rok!Kapituła Stowarzyszenia Filantropii w Polsce wraz z tygodnikiem Newsweek ponownie nominowała Eweliny do tytułu „Gwiazda dobroczynności”, tym razem w kategorii Wolontariusz.*Sama o sobie Ewelina Flinta: „Bywam bardzo dojrzała i bywam totalnym dzieciakiem. Płaczę rzadko, ale za to jeśli już, to intensywnie. Byłam kochliwa, jestem niespokojna, zawsze będę wrażliwa”.
Adam Palma - polski gitarzysta sesyjny. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.Współpracował z wiekszością rodzimych wykonawców muzyki rozrywkowej oraz czołowymi muzykami na świecie takimi jak: Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Martin Taylor, Snake Davis, Gary Potter, Richard Smith, Adam Rafferty, Jack Pearson (The Allman Brothers), Chris de Burgh and Hamish Stuart (the Average White Band, Paul McCartney), Robbie McIntosh (John Mayer, Paul McCartney). Otwierał koncerty dla takich gitarzystów jak Albert Lee, Jerry Donahue, Bill Wyman (The Rolling Stones).
Wszechstronność muzyczna i swobodne improwizowanie we wszystkich stylach od hard rocka przez country do jazzu oraz spotkanie z T.Emmanuelem spowodowały że Adam zainteresował się najbardziej wyrafinowaną techniką gry na gitarze – Fingerstyle.Po licznych koncertach w Europie, recitalu na International Guitar Festival in Wirral Adam został zaproszony przez Tommy Emmanuela o wzięcie udziału w Festivalu Fingerstyle w Nashville w 2009, 2010, 2011 i 2012 roku (najbardziej prestiżowym festiwalu Fingerstyle na świecie). Zostawał zaproszany przez mistrza do wspólnych koncertów w USA, UK i Polsce oraz nawet do otwarcia jego workshopu w UK!W 2012, Adam został wybrany do udziału w The First UK CandyRat Tour z Antoine Dufour, Ewan Dobson i Jimmy Wahlsteen.Adam jest prawdopodobnie jedynym gitarzystą fingerstyle który wystąpił live przed 700.000 widownią (Przystanek Woodstock in Poland 2011).
Podczas swojego pierwszego tourne w UK, Adam wystąpił na jednym z największych festiwali the Bestival, oraz na prestiżowych "Ullapool Guitar festival" and "The International Guitar Festival of GB in Wirral"Recenzja albumu Adama otrzymała 4 na 5 gwiazdek ("Excellent") w prestiżowym magazynie "Guitar Techniques" Styczeń 2011 (najwiekszy magazyn gitarowy w UK)Adam jest obecnie wykładowcą gitary na the University of Salford in Manchester, UK.
Mariusz "Fazi" Mielczarek - jeden z najwszechstronniejszych polskich saksofonistów. Poeta saksofonu... Mistrz nastrojowych ballad, artysta obdarzy demoniczną siłą, geniusz improwizacji, wizjoner, wirtuoz. Po prostu Mariusz „Fazi" Mielczarek. Bez cienia przesady można uznać go za czołową postać średniego pokolenia polskiej sceny jazzowej, dla jednych spełnioną nadzieję, dla innych idola, niedościgniony wzór. Gdy na swingującej scenie pojawiają się i gasną jak komety kolejni „młodzi-gniewni", uzurpujący sobie prawo do określania ich gwiazdami, popularny „Fazi" trwa, konsekwentnie grając to, co mu śpiewa w duszy.
Nie uświadczycie u niego nawet odrobiny pozy czy typowych dla kopistów - odwołań do cudzych klimatów, fraz czy koncepcji. Atutem tego sympatycznego, niezwykle lubianego - a to nieczęsto idzie w parze z artystycznym sukcesem - jazzmana, jest szczerość wypowiedzi i nieprawdopodobna energia płynąca wprost z wygrywanych przezeń nut. Nic więc dziwnego, że „Faziego" nazywają też tytanem pracy, bowiem jego umiejętności, zgłębiona saksofonowa „wiedza tajemna" sprawiają, że o jego pojawienie się na płytach czy artystycznych projektach, zabiegają gwiazdy popu, jazzu, rocka i muzyki powszechnie określanej mianem poważnej. Co tu ukrywać, Mariusz „Fazi" Mielczarek to bezkompromisowy, dobry duch naszego jazzu i całej muzyki w ogóle.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu
Start: 20.00

Dodał: Artysta.pl Poniedziałek 17 grudnia 2012 17:33

-

Ocena: 0 (Głosów: 0)
Zaloguj się aby móc głosować.

Osoby biorące udział

Nie znaleziono bioracych udziału w imprezie
Nie znaleziono wybierających się na imprezę

Komentarze

Nie znaleziono komentarzy

Promowane miejsca
Meskalina
Meskalina
Tu songwriterzy czarują publiczność, jazzmani przypominają o dekadach dekadencji, a laptopowi...

wielkopolskie / Poznań

Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego
Filharmonia oferująca szeroki repertuar, zarówno w wykonaniu własnego zespołu jak i gości z...

dolnośląskie / Wrocław

Zbiornik Kultury
Zbiornik Kultury
Młoda kultura potrzebuje przestrzeni. Zanim zdefiniują się hierarchie, zanim usankcjonują się...

małopolskie / Kraków

Old Timers Garage
Old Timers Garage
Klub prezentujący koncerty na żywo i na najwyższym poziomie. Utrzymany w klimacie...

śląskie / Katowice

Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek Pleciuga
Teatr Lalek PLECIUGA jest miejską instytucją kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje...

zachodniopomorskie / Szczecin